کد خبر: 48804

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۳/۳۱ - ۱۳:۰۲

مازندران به ۱۰۰۰ ناجی غریق جدید نیاز دارد

به گزارش تیتر 3 » مجتبی اکبری در حاشیه جلسه ستاد ساماندهی طرح‌های دریای مازندران در گفتگویی، اظهار کرد: از ۴۷۶کیلومتر نوار ساحلی استان حدود ...

به گزارش تیتر ۳ » مجتبی اکبری در حاشیه جلسه ستاد ساماندهی طرح‌های دریای مازندران در گفتگویی، اظهار کرد: از ۴۷۶کیلومتر نوار ساحلی استان حدود ۳۳۸ کیلومتر آن قابل‌دسترسی و ۲۶۰ کیلومتر آن توسط کمیته پیشگیری ستاد ساماندهی سواحل قابل نظارت است.

وی افزود: حدود ۸۰کیلومتر از نوار سواحلی استان سنگ‌چین ومناطق غیرقابل پوشش است که باید پوشش آن را مدنظر داشته باشیم به این منظور در سال جاری هلال‌احمر برای این حوزه‌ها بحث داوطلبین را مطرح کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مازندران، در ادامه تصریح کرد: با کمک وهمتی که عزیزان داشتند موتورهایی خریداری‌شده که پس از ماه مبارک رمضان پوشش این نقاط را خواهیم داشت ؛ می‌طلبد شهرستان‌ها و کمیته فرهنگی برای اجرای کیفی‌تر این برنامه همکاری کنند.

اکبری در بحث تقویت ناجیان که خواسته برخی فرمانداران حاضر در جلسه بود، گفت: دراین‌باره سال گذشته پیشنهاد دادیم برای تقویت ناجیان به ما کمک شود و در این راستا تفاهم‌نامه مشترکی با بسیج سازندگی سپاه کربلا امضاء کردیم.

وی افزود:  لازمه استان مازندران است که حداقل هزار  ناجی دیگر به استان اضافه شود تا این ناجیان به‌صورت چندمنظوره هم در طرح دریا و  هم سایر موارد به‌عنوان  نجاتگر  در همه استان از آن‌ها استفاده شود ؛ با این اقدام می‌توان ضریب آمادگی استان را بالا برد.

مسئول کمیته پیشگیری و کاهش غریق ستاد ساماندهی سواحل مازندران با ابراز رضایت از هماهنگی که بین کمیته‌ها در سال گذشته وجود داشت، خواستار آن شد تا  در ایام تابستان  همه کمیته‌ها با ظرفیت فوق‌العاده حاضر شوند نه با ظرفیت‌های موجود تا  خدمات کیفی‌تر را با سرعت بیشتر ارائه کنند.

اکبری، افزود: اگر امروز جمعیت هلال‌احمر در استان ۳۰ پایگاه دارد در تابستان آن را افزایش می‌دهیم و  انتظار ما از اورژانس و بقیه دستگاه‌هایی که عضو این کمیته هستند هم  مشارکت و حضور به همراه افزایش ظرفیت است.

وی، بابیان اینکه در بحث تابلوها فرمانداری‌ها همکاری  بسیار خوبی داشته‌اند، افزود:  برخی فرمانداری‌ها از ما انتظار دارند این تابلوها را  به بیشتر از ۳۷۸ نقطه افزایش دهیم ، چون برای ستاد ساماندهی کمیته استانی تشکیل‌شده همه تقاضاها باید به اداره کل امور اجتماعی ارجاع داده شود  که پس از بررسی و کار کارشناسی در صورت لزوم این افزایش صورت می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر مازندران  درباره پرداخت حقوق ناجیان گفت: پرداخت حقوق ناجیآن‌یک کار انگیزشی است بایستی به ما کمک کنند تنخواهی بگیریم تا پرداختی‌ها بلافاصله انجام شود.
اکبری، در بخش  دیگری از سخنان خود اظهار کرد: یکی از آیتم‌هایی  که از سوی ناجا  به آن تأکید می‌شود اینکه  میزان حادثه بین دریا تا  بیمارستان را کم کنیم درحالی‌که آمبولانس‌های ما را جریمه می‌کنند ، می‌طلبد دوستان در این بخش‌بر اساس قوانین و مقررات کمک کنند تا جریمه‌ای صورت نگیرد و همکاران ما هم در کمترین زمان ممکن خدمات امدادی خود  ارائه کنند.

منبع : مهر

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو