کد خبر: 11575

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۴ - ۹:۳۴

ماجرای کوی ۲۲ بهمن ساری / وقتی عملگرایی با بی تدبیری توام می شود !

اختصاصی تیتر 3 » اخیرا در یکی از این ساخت و ساز ها یک بی تدبیری آشکار دیده می شود تا جایی که حتی گفتنی است باعث تصادف و مرگ یک شهروند شده است.

نقشه کمربندی جدید که از 22 بهمن ساری می گذرد

اختصاصی تیتر ۳ » شهر ساری با شهردار جدید دچار تحول شد، ساخت و ساز های شهری به طور پیوسته ادامه دارد و به خوبی آشکار است که مهندس عبوری شعار ساری در مسیر عمران و آبادی را محقق کرده است. اما اخیرا در یکی از این ساخت و ساز ها یک بی تدبیری آشکار دیده می شود تا جایی که حتی گفتنی است باعث تصادف و مرگ یک شهروند شده است.

مشکل از سه راه جویبار شروع شد ! منطقه ای با خیابان باریک منتهی به میدان امام که کلیه وسایل نقلیه سنگین اعم از کامیون ها و اتوبوس ها مجبور به عبور از این راه بودند، عده ای نیز می خواستند به سمت جویبار حرکت کنند و این باریک بودن مسیر گاهاً به جایی ختم می شد که ترافیک سنگینی به طول چندین کلیومتر شکل می گرفت.

طرح امتداد کمربندی یکی از طرح های خوب شهرداری ساری به منزله کاهش این ترافیک بود که نتایج خوبی هم در پی داشت. این کمربندی در واقع امتداد همان کمربندی غربی بود و در مسیر آن کوی ۲۲ بهمن قرار می گرفت (نقشه ۱)

نقشه کمربندی جدید که از 22 بهمن ساری می گذرد

نقشه ۱ : مسیر نارنجی کمربندی غربی و مسیر آبی کمربندی جدید یا همان امتداد کمربندی قدیم است که از ۲۲ بهمن ساری می گذرد

 

در محل تقاطع این کمربندی با مسیر اصلی ۲۲ بهمن، ابتدا قرار بود رو گذر احداث شود که بعدها تبدیل به زیر گذر شد، زیرگذری که در حد یک فاجعه بود و هست و نشان داد کاملا “بزن در رو” درست شده، ارتفاع بسیار کم ! زمانی که باران می بارد آنجا تبدیل به دریاچه می شود و همین موضوع ممکن است عملکرد خوب شهرداری در سالهای اخیر را علیرغم همه اقدامات خوب، زیر سوال ببرد !

مجموعه این اقدامات بی خردانه و زیرگذر غیر استاندارد کوی ۲۲ بهمن ساری، منجر به یک حادثه تلخ گردید. حادثه ای که در آن عضو یک فرد قطع و یک بانو نیز فوت کرد. هنگام تماس با اورژانس و آتش نشانی مشکل حادتر شد زمانی که این مسیر از نه از ورودی اصلی خیابان ۲۲ بهمن قابل دسترسی بود و نه از کمربندی غربی ! (نقشه ۲)

نقشه کمربندی جدید که از 22 بهمن ساری می گذرد

نقشه ۲ : مسیر نارنجی کمربندی غربی و مسیر آبی کمربندی جدید یا همان امتداد کمربندی قدیم است که از ۲۲ بهمن ساری می گذرد و به کمربندی ساری – قائمشهر ختم می شود

 

اهالی این منطقه بارها نسبت به ساخت این زیرگذر غیراستاندارد هشدار داده بودند و پس از حادثه مجبور شدند صدای اعتراض خود را با تجمع و تظاهرات به گوش مسئولین برسانند. تصاویر و ویدوی های ارسالی از شهروندان ساروی در انتهای این خبر قابل مشاهده است.

شهردار عبوری امید را در دل شهروندان ساروی زنده کرد، و این نوید را به شهروندان ساروی داد که به زودی یک شهر خوب و درخور مردم ساری خواهد ساخت،و او در این مسیر عملگرایی را سرلوحه کار خود قرار دادند. اما عاجزانه تقاضا داریم این عملگرایی توام با تدبیر باشد. برای صرف کردن این فعل کیفیت را سرلوحه کار خود قرار دهید. هنوز چندی از ساخت پل ولیعصر نمی گذر اما آسفالت های آن کنده شده است و چاله چوله های فراوانی در آن دیده می شود، اگر عملگرایی جنابعالی به اصطلاح بزن در رو نبود و با کیفیت و کارایی توام بود آیا چنین اتفاقی رخ می داد؟ جناب آقای شهردار عبوری، لازم نیست برای آسفالت نمودن یک کوچه ۲۰ متری، کل شهر را پارچه بزنید و از خودتان تقدیر و تشکر کنید. زمانی که اقدامات شما موثر و با کیفیت باشد مردم خود، خواهند دید و برای شما دعا نیز خواهند کرد.

 

ویدیوی ارسالی از شهروندان ساری :

۱۲۳۱۲

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1301

کل نظرات :1

  • همشهري

    تاریخ : ۵ - آبان - ۱۳۹۵

    مسیر کمربندی از سه راه جویبار تا آب منطقه ای مربوط به وزارت راه و استانداری است که اونم دست بابلی هاست و ربطی به شهرداری ندارد و از از اونا توقع کار برای ساری رو داشتن یه کم شگفت انگیزه


    پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو