کد خبر: 1469

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۹ - ۸:۰۴

ماجرای انفجار دیروز در مازندران چه بود؟

به گزارش شرق پرس،‌ با گذشت ساعتها از انفجار خمپاره موجود در محموله ضایعات آهن در شهرک صنعتی واقع در محمودآباد (استان مازندران) ...

 

این محموله ضایعات که خمپاره در آن وجود داشت، شامل ضایعات آهن، نبشی و … بود و باید بررسی شود این محموله از کجا بارگیری شد و چه کسی آن را فروخت.
به گزارش شرق پرس،‌ با گذشت ساعتها از انفجار خمپاره موجود در محموله ضایعات آهن در شهرک صنعتی واقع در محمودآباد (استان مازندران) هنوز اطلاع رسانی دقیقی از سوی مسئولان استان مازندران درباره این حادثه و کاهش نگرانیهای مردم صورت نگرفته است.

 انفجار مهیبی دو روز گذشته در یک شهرک صنعتی در شهرستان محمودآباد سبب کشته شدن یک نفر و زخمی شدن کارگری دیگر شده است.

داریوش هندویی رئیس خانه صنعت و معدن مازندران که انفجار در کارگاه متعلق به وی در شهرک صنعتی محمودآباد رخ داد، در این زمینه به خبرنگار مهر می گوید: یک تامین کننده (پیمانکار) ضایعات آهن داریم که برای کارگاه ضایعات تامین می کند و این محموله را از مازندران تامین و به کارگاه منتقل شده است.

وی اظهار داشت: این ضایعات از قائمشهر، بابل و … از سوی شرکت پیمانکاری تامین مواد اولیه جمع آوری شده بود.

وی عنوان کرد: این شرکت اقدام به جمع آوری ضایعات می کند و پس از باسکول کردن آن به کارگاه ما تحویل می دهد.

هندویی، بیان داشت: در حادثه انفجار یک کارگر پیمانکار کشته شد و یک کارگر کارخانه ما به دلیل آنکه مسائل ایمنی را رعایت نکرده بود،در اثر موج انفجار زخمی شد.

وی تاکید کرد: باید بررسی شود که چرا گلوله عمل نکرده در محموله ضایعات وجود دارد و باید این موضوع بررسی شود .

وی با اشاره به اینکه ما آخرین حلقه ای بودیم که خمپاره در کارگاهمان عمل کرده است، خواستار بررسی موضوع از سوی مسئولان امر شده است.

هندویی افزود: محموله ضایعاتی که به کارگاه منتقل شده را جدا کردیم و باید برگشت داده شود.

وی افزود: این محموله ضایعات که خمپاره در آن وجود داشت، شامل ضایعات آهن، نبشی و … بود و باید بررسی شود این محموله از کجا بارگیری شد و چه کسی آن را فروخت.

وی عنوان کرد: آن فردی که فوت کرد نیز از کارگران مربوط به پیمانکار بود و کارگر کارگاه ما ربط مستقیم به انفجار نداشت و متاثر از آن بوده است.

هندویی در پاسخ به اینکه آیا خسارتی ناشی از انفنجار به کارگاه وارد شده است، با بیان اینکه خسارت زیادی وارد نشده است، گفت: درحال برآورد خسارتها هستیم.

مهر
 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو