کد خبر: 5558

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۲۳ - ۱۵:۳۲

لس آنجلس تایمز: چرا ظریف در مذاکرات می خندد ؟

  اگر ظریف موفق شود درخواست‌های آمریکا را افراط‌گرایانه نشان دهد، آن‌وقت می‌تواند دیگر طرف‌ های مذاکره را راضی کند که نسبت به ایران رویکرد ...

 

اگر ظریف موفق شود درخواست‌های آمریکا را افراط‌گرایانه نشان دهد، آن‌وقت می‌تواند دیگر طرف‌ های مذاکره را راضی کند که نسبت به ایران رویکرد خود را تا حدودی تغییر دهند.
 

شرق پرس:  وب‌سایت روزنامه آمریکایی “لس‌ آنجلس تایمز” با اشاره به گفتگوهای هسته ای ایران و ۱+۵ نوشت: «در مذاکرات هسته‌ ای، مقامات آمریکا تلاش می‌کنند که با هشدار نسبت به خواسته‌ های ایران، اقدام این کشور را منجر به شکست مذاکرات جلوه دهند.اما در مقابل محمد جواد ظریف سعی دارد طور دیگری با این مسئله برخورد کند.

وی همیشه با لبخند خود را نشان می‌دهد و همواره از تمایل ایران برای همکاری با قدرت های جهان صحبت می‌کند.»

لس‌ آنجلس تایمز افزود: «این رویکرد ظریف باعث شده است که ایران در ظاهر تهدیدی به‌حساب نیاید؛ اما در مقابل، کشورهای غربی قلدر به نظر بیایند.»

این روزنامه آمریکایی در ادامه نوشت: «ظریف با این رفتار خود به دنبال این است تا به جهانیان بفهماند که تهدیدی در برنامه هسته‌ای ایران وجود ندارد؛ بلکه همه‌ چیز خوب و عالی است و ظریف اصرار دارد که نشان دهد هیچ‌کدام از طرف های مذاکره به‌ اندازه ایران به دنبال توافق نیست.»

لس‌ آنجلس تایمز اضافه کرد: «اگر ظریف موفق شود درخواست‌های آمریکا را افراط‌گرایانه نشان دهد، آن‌وقت می‌تواند دیگر طرف‌ های مذاکره را راضی کند که نسبت به ایران رویکرد خود را تا حدودی تغییر دهند.

استراتژی ظریف برای این است که اگر مذاکرات شکست هم بخورد، واشنگتن مقصر شناخته شود و در آن صورت کشورهای اروپایی و آسیایی به تحریم‌های ایران اهمیتی ندهند و به تبادل تجاری با این کشور بپردازند.»/جام نیوز

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو