کد خبر: 17758

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۱۱:۲۶

مدیرکل اوقاف مازندران مطرح کرد

لزوم گسترش نهضت وقف‌گرایی با نظرات علمی اساتید دانشگاه در جامعه

تیتر 3: مدیرکل اوقاف مازندران گفت: نهضت وقف‌گرایی باید با نقطه نظرات علمی اساتید دانشگاه‌ها در بین مردم و جامعه گسترش پیدا کند. حجت‌الاسلام ستار علیزاده  ...

تیتر ۳: مدیرکل اوقاف مازندران گفت: نهضت وقف‌گرایی باید با نقطه نظرات علمی اساتید دانشگاه‌ها در بین مردم و جامعه گسترش پیدا کند.

حجت‌الاسلام ستار علیزاده  در نشست تخصصی وقف و دانشگاه در دانشگاه مازندران، اظهار کرد: دانشگاه همیشه منشأ تحولات در بخش‌های مختلف جامعه بوده و همواره در همه حوزه‌ها به‌خصوص مسئله وقف تأثیرگذار است.

وی با بیان اینکه وقف علاوه بر یک نهاد اقتصادی نهادی علمی است، افزود: عامل رشد و توسعه دانشگاه‌های مختلف مخصوصاً دانشگاه‌های اسلامی، وقف بوده و همواره ارتباط تنگاتنگی بین وقف و علم وجود داشته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه وقف در گسترش علم تأثیرگذار بوده، خاطرنشان کرد: وقف آنقدر گستردگی دارد که دایره نفوذ آن در همه ادیان قابل بررسی و تحقیق علمی است.

علیزاده با اظهار اینکه تاکنون از ظرفیت دانشگاه‌ها به‌درستی برای گسترش فرهنگ وقف استفاده نشد، تصریح کرد: یکی از الویت‌های ما در اوقاف برگزاری جلسه با مجامع علمی و صنوف مختلف برای ترویج فرهنگ وقف در بین مردم است.

وی با اعلام اینکه وقف می‌تواند خدمت‌های زیادی در عرصه‌های مختلف داشته باشد، بیان کرد: سازمان اوقاف با تمام ظرفیت‌های موجود در حوزه‌های مختلف ورود پیدا کرده و با ارتباط با دانشگاه‌ها از پیشنهادات و نظرات دانشگاهیان، اساتید علمی و نخبگان در بحث وقف بهره‌گیری می‌کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به تأکید مقام معظم رهبری به وقف‌های جدید بر اساس نیازهای روز جامعه اشاره کرد و افزود: تا سال ۸۸ سالانه ۱۹۸ وقف جدید در کشور داشتیم اما از سال ۸۸ به بعد که ارتباطات با حوزه‌های مختلف جامعه برقرار و ۲۰ درصد از ظرفیت رسانه، حوزه و اصناف و دانشگاه استفاده شد، آمار وقف در کشور به ۳ هزار وقف جدید رسیده است.

علیزاده تعداد وقف‌های جدید سال گذشته را ۲۰۰ مورد و امسال را ۸۵ مورد در مازندران عنوان کرد و ادامه داد: باید نهضت وقف‌گرایی را با نقطه نظرات علمی اساتید دانشگاه‌ها در بین مردم گسترش دهیم.

وی تأکید کرد: اگر وقف در خدمت دانشگاه‌ها قرار گیرد قطعاً می‌تواند بیشتر از این به جامعه خدمت‌رسانی کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران به برگزاری همایش‌های علمی برای ترویج فرهنگ وقف اشاره و بیان کرد: مردم می‌توانند به‌صورت خانوادگی، یا در صنوف مختلف مانند پزشکان، علما و بازاریان وقف‌های مشارکتی انجام دهند.

علیزاده در پایان گفت: دو بیمارستان که هزینه آن ۱۰۰ میلیارد تومان برآورد شده در شهر ری و شیراز از طریق اوراق وقفی در حال ساخت است./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو