کد خبر: 73725

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۹:۴۰

مدیرعامل سازمان بنادر تأکید کرد

لزوم تقویت زیرساخت‌های بنادر مازندران برای توسعه حمل و نقل دریایی

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز را در بنادر مازندران را به وجود آوردیم و الان برای از این فرصت‌ها برای افزایش توسعه حمل و نقل دریایی استفاده کنیم.

تیتر ۳: محمد راستاد پنجشنبه‌شب در مراسم معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران که در سالن اجتماعات این اداره‌کل در نوشهر برگزار شد، اظهار کرد: همایش توسعه صادرات از بنادر مازندران برگزار ‌می‌شود و مدیران بنادر مازندران باید در برپایی این همایش اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

 

وی افزود: نمی‌توان از ظرفیت‌های بنادر مازندران فقط در بخش واردات اکتفا کنیم بلکه راهی جز استفاده از این ظرفیت‌ها برای توسعه صادرات نداریم.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: بنادر مازندران بی‌واسطه با چهار بندر کشورهای حاشیه دریای خزر ارتباط دارند و این در روند توسعه صادرات می‌تواند بسیار مثمرثمر باشد و بنابراین باید از ظرفیت‌های موجود استفاده بهینه ببریم.

 

این مسؤول بیان کرد: بالا بردن رقابت‌پذیری کشور در دالان‌های ترانزیتی است که حلقه واسط این دالان ترانزیتی بنادر شمالی ما هستند و عمدتاً از شمال به جنوب است و پیرامون آن حدود ۲ میلیارد نفر جمعیت کشورهای ساحلی اقیانوس هند تا کشورهای آسیای میانه و افغانستان وجود دارد و بنابراین باید از این موقعیت بهره ‌لازم را ببریم.

 

راستاد تصریح کرد: اگر از پسکرانه‌های بنادر مازندران به درستی استفاده شود دیگر نباید در زمینه اشتغال در مازندران دغدغه‌ای داشت.

 

وی گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز را در بنادر مازندران را به وجود آوردیم و الان برای از این فرصت‌ها برای افزایش توسعه حمل و نقل دریایی استفاده کنیم.

 

مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی مازندران نیز با اشاره به اینکه بندر نوشهر یکی از قطب‌های مهم اقتصادی و تجاری است، اظهار کرد: باید برای تسریع در فرایند صادرات کالا و توسعه فعالیت‌های تجاری تلاش کرد.

 

محمدتقی انزان‌پور با بیان اینکه اگر فعالیت‌ها هم‌سو با بندر نباشد نمی‌توان انتظار توفیق را داشت و اگر قرار است اعمال مقررات غیراجرایی و سخت‌گیرانه باشد مسلماً فعالیت‌های اقتصادی رونق نمی‌گیرد.

 

وی با تأکید بر اینکه رویکرد ما در بندر نوشهر، توسعه محور است، گفت: مازندران با داشتن همه مواهب، از توسعه لازم برخوردار نیست و نگاه تک بُعدی به توسعه سبب نامتوازن شدن آن می‌شود./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو