کد خبر: 73687

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰ - ۲۰:۵۸

رئیس جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد:

لزوم ایجاد فرصت‌های جدید برای توزیع مرکبات/یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن ظرفیت سورتینگ‌های دارای پروانه استان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: باید بازارهای جدیدی برای مصرف مرکبات پیدا کنیم و کمک شود تقاضا در بازار ایجاد شود تا با این امر بتوانیم فاصله مصرف‌کننده و تولیدکننده را کاهش داده و به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده کار کنیم.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور امروز در جلسه افزایش عرضه مستقیم مرکبات و کیوی به سایر استان‌ها که با حضور مدیران سازمان تعاون روستایی، مدیران توسعه بازرگانی سازمان‌های جهاد کشاورزی، اتحادیه‌ها و تشکل‌های مرتبط با باغداری، سورتینگ و ذخیره‌سازی ۱۰ استان در سازمان جهاد کشاورزی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: سال گذشته با توجه به خسارت سنگین برف که به مرکبات مازندران وارد شد اما امسال شاهد تولید خوبی بودیم و این امر سبب شد تا وظیفه جهاد کشاورزی در تنظیم بازار داخل و جلوگیری از نوسانات قیمت بیشتر سنگین‌تر شود.

 

وی با بیان اینکه وظیفه ما فراهم کردن شرایط عرضه است تا تولیدکننده مشکلی برای عرضه محصول خود نداشته باشد، ادامه داد: سازمان تعاون روستایی که شبکه‌ای گسترده است باید وارد بازار شود و محصول تولیدکننده را به دست مصرف‌کننده برساند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: سازمان تعاون روستایی در کشور هم امکانات را دارد و هم توان عرضه را دارد و تنها با اراده محکم می‌توانند اهداف مورد نظر را محقق کند.

 

این مسؤول بیان کرد: باید بازارهای جدیدی برای مصرف مرکبات پیدا کنیم و کمک شود تقاضا در بازار ایجاد شود تا با این امر بتوانیم فاصله مصرف‌کننده و تولیدکننده را کاهش داده و به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده کار کنیم.

 

حیدرپور با بیان اینکه باید تلاش شود اعتماد بین تولیدکننده و مصرف کننده به‌وجود آید، گفت: باید از ظرفیت‌ تشکل‌هایی که با سیاست حمایت از تولید، عرضه مستقیم به بازار و کاهش فاصله تولید تا مصرف شکل گرفت استفاده شود.

 

وی ادامه داد: منابع تسهیلاتی برای تولیدکننده و تشکل های تولیدی وجود دارد و می توان از این ظرفیت نیز استفاده کرد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران خاطرنشان کرد: تلاشمان این است برای عرضه مناسب مرکبات پلی بین تولیدکننده و مصرف‌کننده بزنیم و در این امر با ظرفیت تشکل‌ها می‌توانیم به اهداف مورد نظر برسیم.

 

این مسؤول بیان کرد: یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن ظرفیت سورتینگ‌های دارای پروانه استان است و ۲۵ هزار باغدار عضو اتحادیه باغداران هستند که همه اینها ظرفیت خوبی برای تولید و توزیع گسترده محصولات باغی است.

 

حیدرپور به ذخیره‌سازی مرکبات شب عید اشاره کرد و گفت: ذخیره‌سازی اندکی که در این زمان انجام می‌شود شاید با توجه به تولید بالای استان کم باشد اما اثر مثبتی بر بازار دارد و باعث رونق بازار می‌شود.

 

وی ادامه داد: در استان تشکل‌هایی که نیازمند سرمایه هستند با ثبت‌نام در سامانه بهین‌یاب به بانک عامل معرفی می‌شوند و برای تامین نقدینگی محدودیتی وجود ندارد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه واسطه‌ها باید منصفانه عمل کنند و سود حاشیه بازار را به تولیدکننده بدهند، گفت: قیمت محصول تولیدی و عرضه آن به بازار باید منصفانه باشد تا اعتماد بین تولیدکننده و مصرف کننده پایدار بماند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو