کد خبر: 8528

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۸ - ۱۵:۲۴

بررسی مشکلات مازندران در نشست استاندار

لاریجانی: شهرک های توریستی در مناطق مازندران ایجاد شود

در این دیدار علی لاریجانی گزارش استاندار مازندران را خوب ارزیابی کرد و گفت: روستاها ظرفیت خوبی برای توسعه مازندران است و ضرورت دارد نسبت به تهیه شناسنامه روستایی و قابلیت های روستاها اقدام شود.

لاریجانی و مازندران

به گزارش تیتر ۳ » استاندار مازندران در نشست با علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، ضمن تشریح اقدامات و فعالیت های انجام شده در مازندران، به بیان مشکلات استان پرداخت.

در این نشست ربیع فلاح جلودار از تعامل بسیار خوب نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و گفت: الحمدلله در مازندران فضای همدلی و همراهی خوبی ایجاد شده و این فضا می تواند به توسعه استان کمک کند.

وی در ادامه به ارائه گزارش در مورد خسارت های طوفان، وضعیت بیکاری استان، توسعه آموزش های فنی و حرفه ای، توسعه گردشگری روستایی و ایجاد کمیته روستایی در ستاد تسهیلات سفر، ضرورت تکمیل سدهای هراز و گلورد، ضرورت مهار آب های سطحی، پیگیری فاینانس ۴۸۰ میلیون یورویی سد هراز، ضرروت تسهیلات بانکی برای تکمیل هتل ها و مراکز گردشگری، اهمیت زهکشی ۱۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی، ضرورت اختصاص مشوق های صادراتی برای صادارت مرکبات پرداخت و ابراز امیدواری کرد با عنایت و حمایت ریاست محترم مجلس شورای اسلامی در روند توسعه مازندران و اختصاص اعتبارات ملی برای حل مشکلات تسریع شود.

استاندار مازندران مسئله مهار آب های سطحی را بحثی مهم و استراتژیک برای مازندران خواند و با اشاره به پایان عملیات چهار بانده کردن ۱۰ کیلومتر دیگر جاده هراز گفت: در حوزه راه ها نیز باید اعتبارت ملی مناسبی اختصاص یابد تا هر چه سریعتر شاهد تکمیل راه های فیروزکوه و هراز باشیم.

در این دیدار علی لاریجانی گزارش استاندار مازندران را خوب ارزیابی کرد و گفت: روستاها ظرفیت خوبی برای توسعه مازندران است و ضرورت دارد نسبت به تهیه شناسنامه روستایی و قابلیت های روستاها اقدام شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضرورت توجه به محیط زیست و حفاظت از جنگل ها به عنوان سرمایه ملی را یادآور شد و گفت: برای جلوگیری از تغییر کاربری زمین های مناسب کشاورزی ضرورت دارد تا شهرک های توریستی در مناطق مازندران ایجاد شود و ساخت و ساز در استان مدیریت گردد.

لاریجانی تاکید کرد: باید تلاش شود تا شاهد کاهش مهاجرت از روستاها به شهر باشیم و در این راستا باید چرخه اقتصادی روستاها اصلاح شود .

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام آمادگی کرد پیگیری لازم را برای حل برخی از مشکلات مطرح شده توسط استاندار مازندران از طریق مسئولین ملی بنماید.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو