کد خبر: 73150

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۱۳:۳۵

امام جمعه ساری:

قیام و نام امام حسین(ع) روز به روز جهانی‌تر می‌شود/بارزانی دست‌نشانده آمریکا است

تیتر 3: آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز استان اظهار کرد: مسئله مهم در واقعه عاشورا مسئله جاودانگی، بقا و استمرار عاشوراست. وی ...

تیتر ۳: آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز استان اظهار کرد: مسئله مهم در واقعه عاشورا مسئله جاودانگی، بقا و استمرار عاشوراست.

وی با بیان اینکه قیام‌ها، انقلاب‌ها و نهضت‌ها در یک زمانی گل می‌کردند افزود: آنها بعد از مدتی به تاریخ پیوستند و خبری از آنها نیست و در لابه‌لای تاریخ ماندند.

امام جمعه ساری ادامه داد: قیام و نام امام حسین(ع) روز به روز گسترش پیدا می‌کند و جهانی‌تر می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در بین مردم مسلمان و غیر مسلمان مورد احترام است بیان کرد: دلیل احترام به امام این بوده که این امری الهی، خدایی است و انسان‌های خاص و خالصی بودند که تمام وجودشان خدا بود.

طبرسی یاد آور شد: امام حسین(ع) و یارانش ایستادگی کردند و این قیام و نهضت را به پا کردند.

وی با بیان اینکه تکرار واقعه عاشورا یکی از عوامل مانایی عاشورا است تصریح کرد: علما، بزرگان، فقها و مومنان دست به دست هم دادند تا این نهضت تا به امروز و تا بعدا هم حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) می‌خواهد ما عاشورایی و اهل تقوا باشیم، کلاس حسینی کلاسی است که انسان‌هایی متقی و پاک تربیت می‌کند.

این مسؤول با اشاره به اینکه قیام کنندگان آمدند تا تغییر رویه بدهند بیان کرد: عاشورا برخورد امام حسین(ع) با حاکم بود و نمی‌خواست مردم را موعظه کند.

طبرسی اظهار کرد: امام حسین(ع) می خواست به آیندگان بفهماند که اگر حاکمی فاسد آمد که بر شما حکومت کند شما با آن برخورد کنید.

وی به بزرگی و عظمت عاشورا اشاره کرد و گفت: ترامپ، یزید مجسم و بدتر از آن است و شهید حججی به دهان استکبار زد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اعلام اینکه ترامپ در دنیا ظلم می‌کند و هر کجا جنایت است آمریکا شریک است بیان کرد: امروز یزیدی به نام ترامپ و رژیم صهیونیستی و سرباز فداکاری در اردوگاه حسین(ع) به نام حججی را داریم.

این مسؤول با اشاره به تشییع پیکر باشکوه شهید حججی در کشور ادامه داد: روح حسینی در ایران زنده است، آنها خیال می‌کنند با کشتن فرزندان ما می‌توانند روح حسینی را با فضای مجازی و شبکه‌های آنچنانی ابتذال از بین ببرند اما این روحیه حسین(ع) است.

طبرسی با اشاره به بحث اقلیم کردستان عراق خاطرنشان کرد: وقتی دیدند داعش در حال سقوط است بحث اقلیم کردستان را پیش آوردند و بارزانی دست نشانده آمریکا و پرچم رژیم صهیونیستی را در آنجا اهتزار درآورد و می‌خواهند در مرز عراق، سوریه، ترکیه و ایران شورش و آشوب ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه البته کردهای ما بیدارند و زیر بار این مسائل نمی‌روند افزود: ایران یکپارچه ایران است و مسلمان و شیعیان با هم برادرند و با این تحریک‌ها تحریک نمی‌شوند.

امام جمعه ساری در ادامه با اشاره به اینکه باید عزاداری را باید در یک تقدس خاصی برگزار کنیم، گفت: طبل، دهل و سنج علامت نباشد، باید عزاداری کنیم محزون باشیم اما شرعی، خداپسندانه، حسینی و ائمه پسند باشد./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو