کد خبر: 20141

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۳:۳۳

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس خبر داد

قول وزیر نفت برای پایان عملیات لوله‌گذاری خط گاز دامغان ـ نکا تا شهریور ۹۶/خسارت سنگین قطعی گاز به گلخانه‌ها

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر نفت قول داد تا پایان شهریور ۹۶ عملیات لوله‌گذاری خط انتقال گاز از دامغان به نکا به اتمام برسد تا مشکل کمبود گاز استان برای همیشه برطرف شود.

تیتر ۳: قاسم احمدی‌لاشکی جمعه‌شب در مراسم اختتامیه جشنواره ملی ارکیده با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: این‌گونه جشنواره‌ها می‌تواند در راستای اقتصاد مقاومتی مؤثر باشند و بنابراین باید جشنواره‌هایی از این دست با برنامه‌های متنوع برگزار شود.

 

وی با بیان اینکه اقتصاد بر مبنای گل و گیاه می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد، افزود: کل مساحت کشور دارای تنوع آب و هوایی خشک، نیمه خشک، معتدل است که شرایط مناسبی برای کاشت گل و گیاه و سایر محصولات کشاورزی را دارد، شهرستان نوشهر از معدود نقاطی است که منطقه‌ای مانند سی‌سنگان دارد که جنگل و دریا به هم متصل هستند و انتظار این است از این فضای جشنواره و باغ گیاه‌شناسی بیشتر استفاده شود و تنها به این دو یا سه روز محدود نشود.

 

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تلاش می‌کنیم بودجه‌ای برای باغ گیاه‌شناسی در راستای تقویت بخش‌های مختلف این مجموعه ارزشمند تخصیص یابد که این موضوع در حال پیگیری است.

 

این مسؤول با تأکید بر اینکه افت و قطع فشار گاز خسارت زیادی به گلخانه‌ها وارد می‌کند، خاطرنشان کرد: وزیر نفت قول داد تا پایان شهریور ۹۶ عملیات لوله‌گذاری خط انتقال گاز از دامغان به نکا به اتمام برسد تا مشکل کمبود گاز مازندران برای همیشه برطرف شود.

 

احمدی‌لاشکی با بیان اینکه انتظار است همه دست به دست هم بدهند تا فرصت‌های تولید گل و گیاه بیشتر تقویت شود، اظهار کرد: در دو هفته گذشته نخستین صادرات گل و گیاه و صیفی‌جات به سمت روسیه انجام شد و همین منظور باید از ظرفیت‌های بالای نوشهر همچون فاصله اندک بندر و فرودگاه که در  هیچ جای کشور این موقعیت را ندارند برای تولیدات قوی‌تر با صادرات بهتر استفاده بهینه کرد.

 

وی در پایان گفت: حضور افراد ذی‌نفوذ برای بازدید از جشنواره ملی ارکیده می‌تواند فرصت سرمایه‌گذاری را بسیار بالا ببرد و این امر وضعیت اقتصادی بهتری برای شهرستان و منطقه رقم می‌زند و بنابراین باید به مقوله تولیدات گل و گیاه توجه ویژه‌‌ای شود./فارس

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو