کد خبر: 2729

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۰۷

قهرمانی مقتدرانه تیم ملی کشتی در آسیا

شرق پرس: ایران در پایان این رقابت‌ها با 66 امتیاز برای بیست‌ودومین بار بر سکوی قهرمانی آسیا ایستاد و تیم‌های مغولستان و قزاقستان ...

 

در پایان بیست‌وهفتمین دوره رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا که از صبح دیروز (چهارشنبه) با حضور ۱۶ کشور آسیایی در آستانه قزاقستان آغاز شده بود، آزادکاران کشورمان موفق به کسب ۶ مدال طلا توسط مسعود اسماعیل‌پور، سیداحمد محمدی، مصطفی حسین‌خانی، رضا افضلی، میثم مصطفی‌جوکار و کمیل قاسمی در اوزان ۶۱، ۶۵، ۷۰، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کیلوگرم شدند.

شرق پرس: ایران در پایان این رقابت‌ها با ۶۶ امتیاز برای بیست‌ودومین بار بر سکوی قهرمانی آسیا ایستاد و تیم‌های مغولستان و قزاقستان هم به ترتیب دوم و سوم شدند.

* نتایج کشتی‌گیران کشورمان در روز دوم به شرح زیر است:

اسماعیل‌پور با شکست حریف هندی طلایی شد
در وزن ۶۱ کیلوگرم که ۱۲ کشتی‌گیر حضور داشتند، مسعود اسماعیل‌پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۴ مقابل بازار بازارگوری‌یف، دارنده مدال برنز ۲۰۰۷ جهان و نفر پنجم المپیک پکن از قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله هم با نتیجه ۱۴ بر ۱۰ از سد دولت نیازبیکوف، دارنده مدال برنز ۲۰۱۱ جهان و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان گذشت و فینالیست شد. اسماعیل‌پور در دیدار پایانی هم با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل باجنیش باجرانگ، دارنده مدال برنز ۲۰۱۳ آسیا از هند به برتری دست یافت و مدال طلای این وزن را بر گردن آویخت.

حسین‌خانی بدون مبارزه قهرمان شد
در وزن ۷۰ کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر یک مقابل های‌وی لینگ از چین به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. وی در دور دوم نیز با نتیجه ۱۲ بر یک (با ضربه فنی) مقابل کان تات از ویتنام به پیروزی دست یافت و به نیمه‌نهایی رسید. حسین‌خانی در این مرحله هم با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد اختیار نوروزوف، دارنده مدال نقره ۲۰۱۱ آسیا از ازبکستان به پیروزی رسید و به فینال ۷۰ کیلو راه پیدا کرد. وی در دیدار پایانی با توجه به عدم حضور سومیرشوح ووخیدوف از تاجیکستان به دلیل مصدومیت به عنوان فرد پیروز اعلام و قهرمان شد. در این وزن ۱۲ کشتی‌گیر وزن کشی کرده بودند.

افضلی برای طلایی شدن حریف مغولستانی را شکست داد
در وزن ۷۴ کیلو که ۱۳ کشتی‌گیر حضور داشتند، رضا افضلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ریوچی یاماناکا از ژاپن به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه ۹ بر صفر از سد ژانگ چانگ، دارنده مدال نقره ۲۰۱۳ آسیا از چین گذشت و فینالیست شد. افضلی در دیدار پایانی با نتیجه ۹ بر صفر مقابل پورجاو اونوربات از مغولستان به برتری رسید و مدال طلا را به خود اختصاص داد.

حامد طالبی، ناکام در کسب مدال
در میان نمایندگان ایران در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا حامد طالبی تنها کشتی گیری بود که از صعود بازماند. این آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم که ۱۳ نفر در آن حاضر بودند، در نخستین مبارزه خود با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد “ژی ژانگ” از چین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل “الیهان ژومایف” از قزاقستان با نتیجه ۴ بر ۷ مغلوب شد. بدین ترتیب طالبی منتظر حضور حریفش در دیدار فینال ماند تا در گروه شانس مجدد بتواند برای کسب مدال برنز مبارزه کند اما حریف او شکست خورد و به همین دلیل طالبی از دور مسابقات کنار رفت.

در روز نخست این رقابت‌ها نیز سید احمد محمدی در ۶۵ کیلو، میثم مصطفی جوکار در ۸۶ و کمیل قاسمی در ۱۲۵ کیلوگرم سه مدال طلا برای کشورمان به ارمغان آورده بودند و با سه مدال طلایی که در روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا از آن تیم اعزامی ایران شد، مجموع مدال های کاروان ایران به ۶ مدال طلا رسید. تیم کشتی آزاد ایران با این تعداد مدال طلا عنوان قهرمانی بیست و هفتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را از آن خود کرد. ایران در دوره قبل به نایب قهرمانی رسیده بود./مشرق

 

/انتهای خبر

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو