کد خبر: 73611

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ - ۲۱:۲۷

آرزو ولی پور در نشست با نمایندگان مجلس؛

قانونگذاری متقن در حوزه کتاب، سرمایه ای برای جامعه و آینده نگری دقیق است

نشست «یک فنجان کتاب داغ در طلوع روز مجلس» با حضور نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی در اداره کل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در نشست «یک فنجان کتاب داغ در طلوع روز مجلس» که به مناسبت سالروز شهادت شهید آیت الله مدرس و روز مجلس به میزبانی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان جهت معرفی طرح ها و برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی و تبیین و تشریح نقاط قوت و کاستی ها، ضرورت ها و بایسته های این حوزه در استان برگزار شد، علی اصغر یوسف نژاد و محمد دامادی نمایندگان ساری و میاندورود، حسین نیازآذری نماینده بابل و عبدالله رضیان نماینده قائمشهر در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.

 

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران در این نشست با بیان اینکه کسوت نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی در نظام جمهوری اسلامی ایران از آن رو که در راستای تعالی ارزش ها و حاکمیت حق است، امری خطیر محسوب می شود، اظهار داشت: فرهنگ، پایه و اساس این رشد و تعالی و حق طلبی می باشد و کتاب و کتابخوانی از آنجائیکه دانائی و آگاهی و بصیرت را با فرهنگ عجین می نماید، منزلت والائی در این وادی دارد؛ لذا تصمیم گیری و قانونگذاری متقن در حوزه کتاب، سرمایه ای برای جامعه و آینده نگری دقیق به حساب می آید.

 

وی با گرامیداشت یاد و نام و منش شهید آیت الله مدرس، روز مجلس را به نمایندگان تبریک گفت و به جهت تلاش وافر و دغدغه فراوان نمایندگان مازندران در حوزه کتاب و کتابخوانی و از آنجائیکه برای تقویت کتابخانه های عمومی نیز اقدامات اثربخشی داشته اند، از آنها قدردادنی ویژه کرد.

 

مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران افزود: مازندران با تلاش کتابداران استان در بسیاری از شاخص ها از میانگین کشوری در سطح بالاتری قرار دارد و برای فراگیرتر شدن و اثر بخش تر شدن طرح و برنامه های ترویج کتابخوانی نیازمند حمایت های بیشتر مسئولین هستیم.

 

ولی پور ظرفیت نمایندگان مجلس برای تقویت برنامه های ترویج کتابخوانی و توسعه کتابخانه های عمومی را بسیار بالا و بی نظیر عنوان کرد و اذعان داشت: توجه از روی شناخت قانونگذاران به این حوزه، بسیاری از مشکلات را به راحتی حل خواهد کرد و کتابخانه های عمومی را در رسیدن به جایگاه واقعی شان در جامعه کمک می نماید.

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی حاضر در این نشست نیز با تاکید بر جایگاه ویژه کتاب و کتابخانه های عمومی در فرهنگ و لزوم توجه بیشتر دولت و مجلس به این مسئله، به لزوم تداوم جلسات تخصصی تر ملی و استانی با مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی برای قرار گرفتن در مسیر بهتر قانونگذاری تاکید کردند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو