کد خبر: 63467

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۵/۳۰ - ۱۶:۵۴

در پی کسب مقام دوم ورزش همگانی مازندران در کشور ؛

روهام ابوطالبی: ملک شخصی ام را در اختیار دفتر هیات گذاشته ام

اختصاصی ویژه نامه تخصصی ورزش مازندران (آفساید) : این هفته به سراغ یکی دیگر از مدیرهای ورزشی موفق رفتیم که با تلاش و کوشش، به ...
روهام ابوطالبی

اختصاصی ویژه نامه تخصصی ورزش مازندران (آفساید) : این هفته به سراغ یکی دیگر از مدیرهای ورزشی موفق رفتیم که با تلاش و کوشش، به همراه همکاران خود توانست رتبه هیات ورزش های همگانی را یک پله بهبود ببخشد و در کشور دوم شود. روهام ابوطالبی، دبیر و قائم مقام هیات ورزش های همگانی استان مازندران :
چه مدت هست که این سمت را بر عهده دارید؟
بنده از سال ۱۳۸۴ در مقاطع مختلف در هیات همگانی خدمت می کردم و حدود ۱۱ ماه پیش به عنوان دبیر و قائم مقام هیات ورزش های همگانی استان مشغول به خدمت هستم.
دستاورد های شما به عنوان دبیر و قائم مقام این هیات چه بوده است؟
ما در این مدت کمیته هایی که غیرفعال بودند و کمیته هایی که اصلا مسئول نداشتند را فعال کردیم مثل کمیته های کانگو جامپ ، فریزبی ، کمیته متناظر تحول ،محیط زیست ، ایرو کامبکت ، فیتنس ، حرکات اصلاحی ، فوتبال حبابی ، استعدادیابی، ورزش در آب و خیلی از رشته های دیگر که فعالیت نداشتند را فعال کردیم، بعضی از شهرستان های ما دچار رکود شده بودند که آنهارا هم فعال کردیم و اقدام مهم دیگر مستقل کردن کمیته آموزش بود با توجه به اهمیت آموزش چون درگذشته خود کمیته ها آموزش را برعهده داشتند که این موجب اختلال و مشکلاتی در برگزاری دوره ها و دریافت کارت ها می شد. کار دیگه ای که انجام دادیم پیاده سازی سند تحول تعالی و آینده نگری فدراسیون ورزشهای همگانی به عنوان چراغ راه ورزش استان بوده سعی کردیم با استفاده از ظرفیت های اداره کل تربیت بدنی استان در توسعه ورزش های همگانی بکوشیم ما در نیمه دوم سال ریاست منطقه دو آمایش کشور را در مناطق ۱۰ گانه ایران را بر عهده گرفتیم که منطقه دو شامل استان های گلستان مازندران و سمنان می شود. و در پایان سال هم برگزاری موفق جشنواره استعدادیابی با همکاری چند هیات و اداره کل تربیت بدنی یک کار تیمی خوبی شکل گرفت و طبق بررسی های اداره کل تربیت بدنی استان هیات برتر حوزه هیات های همگانی استان شدیم و پس از اون هم با بررسی های وزارت ورزش و جوانان در کشور دوم شدیم البته جا داره از زحمات دوستانی که در گذشته مسئولیت رو بر عهده داشتند هم تقدیر و تشکر می کنم .
ضمن عرض تبریک برای دوم شدن این هیات ورزش های همگانی در کشور، بفرماییدچه شد که این هیات به این جایگاه رسید؟
کار تیمی به دور از حاشیه و استفاده از تجربیات اساتید فدراسیون ورزشهای همگانی و همچنین اداره کل تربیت بدنی استان و همت خانواده بزرگ هیات ورزشهای همگانی استان است.
در ارزیابی صورت گرفته مازندران در سال ۹۴ مقام سوم کشور را دارا بود، که با سعی و تلاش هیات استان و هیات های شهرستانی ، معاونت توسعه ورزش همگانی، ادارات ورزش و جوانان استان و شهرستانها این مقام در سال ۹۵ با یک پله صعود در کشور به رتبه دوم ارتقاء پیدا کرد.
در این ارزیابی استانهای خراسان رضوی، مازندران و خوزستان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در سال ۹۵ بدست آوردند.
مازندران علاوه بر کسب مقام دوم جهت توسعه ورزش همگانی در بین استانهای کشور در حوزه های مختلف رتبه برتر کشور را نیز کسب نمود.
کسب مقام اول در برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی
کسب مقام اول در برگزاری همایش کوهپیمایی و کوهنوردی
کسب مقام اول در برنامه های هفته دفاع مقدس
کسب مقام اول در برنامه های هفته تربیت بدنی
کسب مقام اول در برنامه های دهه مبارک فجر
کسب مقام اول در برنامه های ستاد مبارزه با مواد مخدر
رشد ۲۳ درصدی ورزشکاران مرد سازمان یافته در حوزه همگانی نسبت به سال ۹۴
رشد ۱۲ درصدی ورزشکاران زن سازمان یافته در حوزه همگانی نسبت به سال ۹۴
چه مشکلاتی در راه پیشرفت و توسعه این ورزش در استان وجود دارد؟
ما مشکلات زیادی داریم که البته راهکار های زیادی هم درنظر گرفته شده است، یکی از بزرگترین مشکلات ما عدم بودجه کافی است ما بیش از ۵۰ رشته و کمیته را در شهرستان ها در حال مدیریت هستیم ولی بودجه نداریم و امسال خودگردان بودیم و با فعالیت هایی که انجام دادیم توانستیم درآمد زایی اندکی داشته باشیم و ما بخاطر عدم بودجه در اعزام ها و سایر برنامه ها دچار مشکل می شویم.
به غیر از بودجه که مشکل همه ی نهاد ها است چه انتظارات دیگری از اداره کل ورزش دارید؟
انتظارات زیادی نداریم، جا دارد در درجه اول تشکر کنیم از اداره کل بخاطر حمایت ها معنوی و راهنمایی های اداره کل و بویژه معاونت همگانی، ولی حداقل انتظار ما از اداره کل، در اختیار گذاشتن یک مکان برای دفتر هیات هست، ما چندین سال از ملکی که دکتر شجاعی در اختیار این هیات گذاشته بودند استفاده می کردیم ولی در حال حاضر آن را نداریم و از سال گذشته بنده ملک شخصی خودم را در اختیار هیات گذاشتم به صورت کاملا رایگان. اداره کل قول هایی داد تا مکانی برای ما تهیه شود و ما انتظار داریم که این اتفاق سریعتر بیافتد.
فعالترین شهرستان های شما کدام است؟
اجازه بدین نام نبرم
مهم ترین رویداد پیش رو در تقویم هیات شما چیست؟
رویداد های زیادی داریم ولی مهم ترین آنها در یک ماه آینده می توان گفت، اعزام تیم چوگو به مسابقات کشوری دامغان، اعزام ٢تیم مهارت های فردی در مسابقات کشوری و اعزام تیم آمادگی جسمانی در مسابقات کشوری و همچنین پیاده روی خانوادگی سراسری که در سراسر استان و به صورت همزمان در ۲۴ام شهریور برگزار می شود.
آیا خودتان هم ورزش می کنید ؟
بله من یوگا کار می کنم.
در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید.
ما از ابتدای سال ۸۰ رویداد فرهنگی، ۴۰۰ رویداد ورزشی همگانی، ۱۹نشست با مسئول کمیته های استانی، حدود ۶ دوره آموزشی داشتیم. من از تک تک خانواده بزرگ ورزش های همگانی استان مازندران از شرق تا غرب از گلوگاه تا رامسر کمال تشکر را دارم که با همت و با غیرت مثال زدنی، ورزش مازندران را حمایت می کنند و ورزش های همگانی را توسعه می دهند و من جا دارد تا از طریق این رسانه از همه این عزیزان تشکر کنم، ان شاءالله بتوانیم به افق چشم انداز ١۴٠۴ که ایرانی فعال و شاداب و سرحال و با پوشش ۵۰ درصد از افراد جامعه هست برسیم و تا ۸ سال آینده ۵۰ درصد از افراد جامعه را تحت پوشش ورزش های همگانی قرار بدهیم و دین خودمون به استان عزیزمون ادا کنیم . جا دارد از زحمات ریاست فدراسیون جناب دکتر مجدآرا و ریاست هیات استان جناب آقای دکتر شجاعی تشکر کنیم که قطعا جایگاهی
که هم اکنون در اختیار داریم را مدیون ایشان هستیم.

 

دیدگاه کاربران

نظرات در انتظار تایید: 1971

کل نظرات :2

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو