کد خبر: 11548

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۰۳ - ۱۴:۳۰

مدیر کل فنی و حرفه ای مازندران:

فنی و حرفه ای مازندران برای دفاع از عنوان قهرمانی مسابقات ملی مهارت با ۱۹ کارآموز نخبه پا به مسابقات هفدهم می¬گذارد

تیتر 3: رضا گرزین مدیر کل فنی و حرفه ای مازندران بیان داشت: پس از برگزاری مسابقات مرحله شهرستانی و استانی مهارت، 19 کارآموز نخبه ...

تیتر ۳: رضا گرزین مدیر کل فنی و حرفه ای مازندران بیان داشت: پس از برگزاری مسابقات مرحله شهرستانی و استانی مهارت، ۱۹ کارآموز نخبه در قالب ۱۵ حرفه به هفدهمین دوره مسابقات ملی مهارت دراستان البرز عازم خواهند شد.

گرزین  با بیان اینکه ۵۰۰ کارآموز در مراکز دولتی و خصوصی در مرحله شهرستانی به رقابت پرداختند که از این میان ۱۵۹نفر به مرحله انتخابی استانی راه پیدا کردند و پس از آموزش های تکمیلی طی یک رقابت سنگین ۱۹ نفر موفق شدند به مرحله مسابقات کشوری مهارت که از دوم تا پنجم آبان ماه سال جاری در استان البرز برگزار می شود راه یابند.

دبیر شورای اشتغال و کارآفرینی مازندران با اشاره به نزدیکی سطح رقابت ها در این مرحله افزود: استان های تهران، آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، قزوین و زنجان با تمام پتانسیل خود در این مسابقات شرکت می کنند و نخبه های مهارتی دیارعلویان با تکیه بر مربیان مجرب و حمایت های گروه های ستادی و همت بالای خود در هر دوره در جایگاه نخست تا سوم کشور قرار می گیرند که به شکر خدای متعال در سال گذشته موفق به کسب مقام نخست در کشور شدند.

گرزین در ادامه با توجه به قدمت ۴۵ ساله این مسابقات و اهمیت و جایگاه آن تصریح کرد: مسابقات ملی مهارت معیار سنجش و عیار آموزش های فنی و حرفه ای استان ها است و امیدواریم استان مازندران با جدیت و برنامه ریزی دقیق عوامل اجرایی، عزم راسخ و پتانسیل های مربیان و ظرفیت های بالای کارگاه های آموزشی با همت کارآموزان خود بتواند از مقام قهرمانی خود دفاع کند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی در میان جوانان این مرز و بوم، معرفی آموزش های مهارتی و اهمیت نقش آن در توسعه اقتصاد به عموم مردم و جلب نظر مسئولان، بنگاه های اقتصادی، صنایع و صنوف برای مشارکت هرچه بیشتر در اجرای مسابقات ملی مهارت، ارتقاءسطح استانداردهای آموزش مهارت درکشور، ایجاد بستر مناسب برای ارتقای مهارت های حِرَف های کشور تا سطح مهارت های جهانی و شناسایی کمبود ها درآموزش های فنی و حرفه ای و برنامه ریزی برای رفع آنها، ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل اطلاعات فنی و تجارب حِرَف های، فراهم نمودن فرصت مناسب برای رقابت سالم میان جوانان کشور ،کشف استعدادهای حرفه ای جوانان ومعرفی افراد ماهر به صنایع و بنگاه های اقتصادی و ایجاد انگیزه در جوانان برای کسب مهارت را از اهداف مسابقات ملی مهارت عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: نباید فراموش کنیم مهارت، زمینه اشتغال و اشتغال، مقدمه تکاپوی کشور در مسیر توسعه است و می تواند در کنار سایر امنیت های اجتماعی منجر به امنیت شغلی و اقتصادی شود.

رضا گرزین در پایان از عزم استان مازندران برای کسب مدال خوش رنگ جهانی مهارت خبر داد و افزود: تنها مدال کشور عزیزمان در مسابقات جهانی مهارت ۲۰۱۵ برزیل برنز بوده که توسط کارآموز مازندران کسب شد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو