کد خبر: 18058

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۱۲ - ۱۴:۰۳

استاندار مازندران

فعالیت دوباره ۲۴۴ واحد تولیدی مازندران با تسهیلات بسته رونق تولید

تیتر 3: ربیع فلاح روز یکشنبه در آئین تجلیل از کارآفرینان برتر مازندران که در ساری ، افزود : این واحدها که در زمینه صنعت ...

تیتر ۳: ربیع فلاح روز یکشنبه در آئین تجلیل از کارآفرینان برتر مازندران که در ساری ، افزود : این واحدها که در زمینه صنعت ، معدن و کشاورزی فعالند ، تا پیش از دریافت تسهیلات رونق تولید به خاطر نبود نقدینگی و دیگر مشکلات تعطیل بودند .

وی تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی در قالب بسته رونق تولید در مازندران را بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

استاندار مازندران گفت که این تسهیلات به ۸۴۴ واحد تولیدی در بخش های صنعتی ، کشاورزی و معدنی پرداخت شده است .

دولت یازدهم در سال جاری بسته رونق تولید را برای فعال کردن واحدهای تولیدی دارای مشکل یا تعطیل شده به خاطر رکود اقتصادی تعریف کرد و ۱۶۰ هزار میلیارد ریال هم بودجه در قالب تسهیلات به آن اختصاص داد.

سهم مازندران از این مبلغ چهار هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال تعیین و تاکنون بیش از سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ پرداخت شده است . این استان در حال حاضر رتبه اول کشور را در پرداخت تسهیلات رونق تولید دارد .

فلاح همچنین از وجود سه هزار واحد صنعتی و تولیدی کوچک و بزرگ در مازندران خبر داد و گفت : از این تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ واحد می بایست فعالیت کنند و بقیه از همان ابتدا تاسیس هم نباید راه اندازی می شدند .

** ایجاد حوزه های جدید اقتصادی و اشتغالزایی در مازندران
استاندار مازندران از ایجاد حوزه های جدید اقتصادی و اشتغالزایی در مازندران به عنوان بخش دیگری از فعالیت ها برای این عرصه نام برد و گفت که آی سی تی و آی تی از جمله ظرفیت های جدید برای این بخش به شمار می روند .

وی مازندران را برخوردار از زیرساخت ها در این حوزه دانست و ادامه داد : با امضای تفاهم نامه همکاری با ۱۸ شرکت بزرگ کشور تولید محتوا و کار آفرینی در استان پیگیری می شود .

فلاح از کارآفرینان به عنوان مجاهدان واقعی کسب و کار در جامعه نام برد و گفت که این افراد با پذیرش تمامی مخاطرات ، فعالیت در این عرصه گام برداشتند .

وی افزود : اشتغال که همچنان چالش جدی جامعه به شمار می رود کارآفرینان در این عرصه به خوبی می توانند یاریگر باشند .
در یازدهمین جشنواره کار آفرینان برتر مازندران از هشت کار آفرین حوزه های صنعت ، خدمات ، کشاورزی و صنایع تبدیلی تجلیل شد. /ایرنا

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو