کد خبر: 72908

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۷ - ۲۰:۵۷

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی اثربخش در مدارس اجرا شود

تیتر 3: سیدعلی قاسمی تروجنی عصر امروز در آیین اختتامیه طرح هسته‌های فرهنگی شهرهای مازندران اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی و اثر بخشی آن باید مورد توجه ...

تیتر ۳: سیدعلی قاسمی تروجنی عصر امروز در آیین اختتامیه طرح هسته‌های فرهنگی شهرهای مازندران اظهار داشت: فعالیت‌های فرهنگی و اثر بخشی آن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: گاهی اثربخشی در فعالیت‌های فرهنگی مورد غفلت قرار می‌گیرد و باید در همه رفتارهای فرهنگی و فعالیت‌های فرهنگی به موضوع اثربخشی توجه ویژه داشت.

قاسمی بیان کرد: سیره نبی مکرم اسلام (ص) و اهل بیت (ع) باید به عنوان یک الگو برای رفتارهای اسلامی و اخلاق اسلامی الگوگیری شود و همه رفتارهای فرهنگی ما باید متناسب با فرهنگ دینی و اسلامی ما باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران ولایت فقیه را در امتداد و در مسیر غدیر و حرکت انبیاء دانست و تصریح کرد : عید ولایت و عید غدیر عید بزرگ شیعیان است و باید پیامهای این عید بزرگ در جامعه اسلامی تبیین و بازگو شود.

قاسمی عید غدیر را روز اعلان ولایت امیرمومنان علی (ع) دانست و خاطرنشان کرد: سیره امیرمومنان علی (ع) و تاریخ زندگی حضرت امیر (ع) و نبی مکرم اسلام (ص) باید مورد مطالعه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه بهترین راه برای هدایت جامعه اسلامی تمسک و توسل به آیات قرآن کریم و اهل بیت (ع) دانست و گفت: باید در فعالیت‌های فرهنگی صبر و حوصله داشت و برخی فعالیت‌های فرهنگی نیازمند وقت و زمان بیشتری است که در این مسئله باید دقت ویژه‌ای داشت.

تقویت باورهای دینی جوانان برنامه‌ریزی شده است

حجت‌الاسلام زین‌العابدین روحانی‌نیا معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی مازندران نیز در این مراسم گفت: طرح هسته‌های فرهنگی در جهت تقویت و تعمیق بخشی باورهای دینی جوانان و نوجوانان برنامه‌ریزی شده است.

وی بیان کرد: ولایت‌مداری شاخص‌ترین صفت جوانان ایران اسلامی است و مصداق بارز آن شهید سرفراز مدافع حرم شهید محسن حججی است که امروز نظام اسلامی به این شهید و همه شهدای مدافع حرم افتخار می‌کند.

روحانی‌نیا به کرامت امام رضا (ع) اشاره کرد و تصریح کرد: وجود مقدس آستان مقدس امام رضا (ع) در ایران اسلامی باعث افتخار ایران و ایرانی است./تسنیم

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو