کد خبر: 3906

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۰۸ - ۱۲:۲۱

فریب زنان مسن از سوی مرد شیطانی

    شرق پرس:  فرمانده انتظامی شهرستان تفرش گفت: روزهای پایانی اردیبهشت، زن سالخورده ای با حضور در پلیس آگاهی با ارائه شکایتی ...

 

 دو مرد که با فریب زنان مسن، طلاهای آنها را سرقت می‌کردند، از سوی ماموران پلیس آگاهی در استان مرکزی دستگیر شدند.

 

 

 

شرق پرس:  فرمانده انتظامی شهرستان تفرش گفت: روزهای پایانی اردیبهشت، زن سالخورده ای با حضور در پلیس آگاهی با ارائه شکایتی عنوان کرد، هنگام بازگشت به خانه دو مرد در حالی که مقداری لباس در دست داشتند، ادعا کردند در یک موسسه خیریه فعالیت دارند و در جستجوی افراد نیازمند هستند تا این لباس ها را به آنها هدیه دهند.

 

شاکی افزود: اعتمادم به این دو نفر جلب شد و نشانی خانه فرد مستمند را به آنها دادم. در همین موقع یکی از آنها با دیدن طلاهایم خواست آن را ببیند تا مانند آن را برای همسرش خریداری کند که طلاهایم را به او دادم و دقایقی بعد آن مرد، طلاها را درون نایلونی گذاشت و به من داد و سپس هر دو از محل دور شدند. پس از بررسی طلا ها متوجه شدم انگشتر قیمتی ام سرقت شده است.

 

سرگرد سیروس دالوند افزود: با تشکیل پرونده و دستور قضایی، تحقیقات برای دستگیری سارقان فراری آغاز شد تا این که زنان سالخورده دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی و اعلام شکایت هایی عنوان کردند در دام دو مرد سارق گرفتار شده و به شیوه ای مشابه طلاهایشان سرقت شده است.

 

وی یادآور شد: تحقیقات پلیس برای دستگیری دو خیر قلابی ادامه داشت تا این که دو روز پیش ماموران متوجه دو مرد شدند که با سد کردن راه یک زن سالخورده در حال گفت وگو با وی هستند و چند دست لباس را به وی نشان می دهند. ماموران متوجه شدند مشخصات این دو مرد با همان افرادی که در تعقیبشان هستند، مطابقت دارد. با دستگیری هر دو متهم در بازرسی از خودروی آنها مقادیری از طلاهای سرقتی و چند دست لباس کهنه کشف شد.

  فرمانده انتظامی شهرستان تفرش گفت: متهمان با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی اظهارات متناقضی را بیان و ادعا کردند از زن سالخورده فقط نشانی خانه فرد مستمندی را می خواستند تا لباس ها را به وی دهند و قصد سرقت نداشته اند.

 در مرحله بعدی تحقیقات، ماموران مالباختگان را به پلیس آگاهی احضار کردند و آنها در مواجهه حضوری با دو متهم آنها را به عنوان سارقان طلاهایشان معرفی کردند. دالوند خاطرنشان کرد: با مشخص شدن هویت سارقان، آنها دوباره بازجویی شدند و این بار اعتراف کردند با جعل عنوان افراد خیر، زنان سالخورده را فریب داده، طلا هایشان را سرقت می کرده اند و با این روش در شهر های استان مرکزی از جمله اراک، خمین، آشتیان و نیز استان یزد مرتکب سرقت شده و تاکنون ۲۵ زن سالخورده را به دام انداخته اند.

فرمانده انتظامی شهرستان تفرش با توصیه به مردم بویژه افراد سالخورده از آنها خواست فریب افرادی را که با جعل عنوان خود را خیر معرفی می کنند نخورند و طلاهایشان را در اختیار آنها قرار ندهند. چنانچه با این گونه افراد روبه رو شده و به رفتار آنها ظنین شدند، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی۱۱۰ اطلاع دهند.

 

بنابر گزارش جام جم، با صدور قرار قانونی برای متهمان تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد. افرادی که در دام سارقان گرفتار شده اند، می توانند برای شکایت از آنها در پلیس آگاهی شهرستان تفرش در استان مرکزی حضور یابند.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو