کد خبر: 72853

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۱۶:۲۸

نماینده ولی فقیه در مازندران:

فرهنگ غدیر جهانی شده است و وحدت نقش مهمی در حفظ اسلام دارد

تیتر 3:  آیت‌الله نورالله طبرسی امروز در همایش غدیرشناسی اظهار داشت: مسئله غدیر تنها به مسئولیت و حکومت نیست بلکه شان و جایگاه ائمه و امامت، ...

تیتر ۳:  آیت‌الله نورالله طبرسی امروز در همایش غدیرشناسی اظهار داشت: مسئله غدیر تنها به مسئولیت و حکومت نیست بلکه شان و جایگاه ائمه و امامت، تفسیردین و هدایت بشر است.

وی با بیان اینکه سیاست دنیوی و حکومت ظاهری برای اداره بلاد و عباد بوده و ماندنی نیست و امامت نشانه ومعیارشاخصی برای هدایت مردم است، افزود: در دهه ولایت باید جنبه‌های مختلف غدیر مانند تاریخی که شاعران، بزرگان، علما و دانشمندان نقش مهمی در اجرای این برنامه و احکام دارند تبیین زیرا کمی انحراف از ولایت، انسان را نابود می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: نبوت سمتی بلاواسطه و جانشین پیامبر در زمین جهت بقای دین و امام جهت تداوم دین و جزاصول دین است و باید منصوب باشد نه منتخب که امروزه ایجادفرقه‌های مختلف ناشی از فاصله گرفتن از طریقت است.

وی گفت: امامت برای حفظ دین بوده که امروز یکی از وظایف علما این است که باید در زمینه ولایت درقرآن کتابی نوشته شود زیرا حضرت علی(ع) مظلوم تاریخ هستند.

نماینده ولی فقیه در مازندران افزود: امروز دشمنان ولایت به دنبال تفرقه افکنی میان جامعه اسلامی و براندازی ولایت فقیه بوده که باید بدانیم وحدت نقش مهمی در حفظ اسلام دارد جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی رسید زیرا رهبری واحد بود که این امر باید الگوی کشورهای اسلامی باشد.

طبرسی خاطرنشان کرد: وظیفه شیعیان به ویژه اهل قلم، اهل بیان و محققان این است که غدیر را عاشورایی کنیم و در پنج قاره دنیا جهانی شود که بنیاد بین‌المللی غدیر گامی در جهت رضایت و خوشنودی اهل بیت برداشته است./تسنیم

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو