کد خبر: 2422

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۶ - ۱۵:۴۳

فرماندار گلوگاه: تغییر الگوی کشاورزی اراضی شیب دار ، توسعه می یابد

  به گزارش شرق پرس، قاسمی طوسی در گفتگو با ایرنا ابراز داشت: تغییر الگوی کشت در اراضی شیب دار و استفاده مطلوب ...

 

 

قاسمی گفت: در سال های اخیر حرکت به سمت تغییر الگوی کشت و کاشتن درختان سیاه ریشه در مناطق کوهستانی گلوگاه آغاز شده است اما انتظار می رود با تلاش بیشتر بتوانیم این الگوی کشاورزی را در همه زمین های قابل کشت و استفاد گلوگاه توسعه دهیم .

 

به گزارش شرق پرس، قاسمی طوسی در گفتگو با ایرنا ابراز داشت: تغییر الگوی کشت در اراضی شیب دار و استفاده مطلوب تر از ظرفیت های موجود در منطقه ، علاوه بر افزایش درآمد حاصله از کشاورزی ،فرصت های اشتغال بیشتری را برای جوانان این شهر فراهم خواهد کرد .

 

وی همچنین گفت: تغییر الگوی کشت از گندم و جو به سمت کاشت درختان سیاه ریشه مانند گیلاس و گردو و ده ها محصول دیگر می تواند کشاورزی این منطقه را از رکود و تحمل خسارت نجات دهد.

وی بیان کرد : روند کشاورزی سال های اخیر در مناطق کوهستانی گلوگاه نشان می دهد ، کشت گندم و جو همانند سال های قبل در این منطقه مقرون به صرفه نیست و برای افزایش درآمد روستائیان باید تغییر الگوی کشت را در دستور کار قرار داد.

فرماندار گلوگاه یادآور شد: در سال های اخیر حرکت به سمت تغییر الگوی کشت و کاشتن درختان سیاه ریشه در مناطق کوهستانی گلوگاه آغاز شده است اما انتظار می رود با تلاش بیشتر بتوانیم این الگوی کشاورزی را در همه زمین های قابل کشت و استفاد گلوگاه توسعه دهیم .

قاسمی بیان کرد : دولت حمایت فراوانی از این تغییر در الگوی کشت می کند و روستایان می توانند با بهره مندی از مزایای فراوان در نظر گرفته شده توسط دولت، علاوه بر به وجود آوردن اشتغال پایدار برای چند نفر، راه بازگشت دیگر روستاییان به روستاها را هموار کنند.

وی به احتمال بروز کم آبی اشاره کرد و گفت : هشدارهای لازم به کشاورزان داده شده و با توجه به آغاز زودهنگام فعالیت های کشاورزی در سال زراعی جدید ، نگران کمبود آب برای مصارف کشاورزری در گلوگاه نیستیم .

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو