کد خبر: 3010

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۱ - ۱۶:۰۲

فرماندار بهشهر: میراث فرهنگی، بن بست در توسعه عباس آباد را پایان دهد

به گزارش شرق پرس،  محمدتقی نورزاد  روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات گردشگری بهشهر گفت : 138 هکتار از جنگل های منطقه عباس ...

 

 فرماندار بهشهر خواستار پایان دادن به بن بست ایجاد شده در توسعه و تجهیز پارک جنگلی عباس آباد این شهرستان از سوی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شد.

به گزارش شرق پرس،  محمدتقی نورزاد  روز پنجشنبه در جلسه بررسی مشکلات گردشگری بهشهر گفت : ۱۳۸ هکتار از جنگل های منطقه عباس آباد برای مطالعه و تحقیق در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار دارد ، اما هنوز این مطالعات پایان نیافته است.

وی افزود : پایان نیافتن طرح مطالعاتی توسعه و گسترش خدمات دهی به گردشگران را در این منطقه با بن بست مواجه کرده است.

او ادامه داد : یکی از راه های جذب بیشتر گردشگر ، واگذاری زمین های مستعد جذب گردشگر به سرمایه گذاران است که این طرح در بهشهر با نگاه مثبت و ویژه مسولان شهرستانی در دستور کار جدی قرار دارد.

فرماندار بهشهر گفت : واگذاری یکصد هکتار زمین ساحلی به شهرداری بهشهر و ۱۰۹ هکتار به شهرداری خلیل شهر در ساحل دریای آرام برای جذب گردشگر از جمله تلاش های مجموعه های شهرستانی برای رونق هر چه بیشتر صنعت گردشگری است.

وی افزود : به رغم این که بهشهر حدود ۲۵ درصد از سواحل دریای مازندران را در اختیار دارد ، اما مردم این شهرستان از دسترسی به دریا و استفاده از این نعمت خدادادی بهره زیادی نمی برند.

نورزاد گفت : استقرار شرکت های فراوان در ساحل دریا و دشواری فراوان در عبور از پناهگاه حیات وحش میانکاله از موانع اصلی دوری مردم بهشهر از ساحل دریا است که اجرای طرح های سرمایه گذاری از سوی شهرداری ها بخشی از این موانع را از میان برخواهد داشت.

فرماندار بهشهر همچنین بر ضرورت توجه به شهر تاریخی ˈ گوهر تپه ˈ در رستمکلا به عنوان یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهرستان تاکید کرد و گفت : آزادسازی عرصه های این منطقه و واگذاری آن به شهرداری ، نیازمند مساعدت ویژه مسوولان استانی و گامی موثر برای رونق بیشتر این شهر تاریخی است.

به گزارش ایرنا مجموعه تفریحی – تاریخی عباس آباد ، باغشاه ، کاخ صفی آباد ، غارهای هوتو و کمربند ، تالاب بین المللی میانکاله ، شهر تاریخی گوهر تپه و چشمه عمارت از جمله مکان های تاریخی و تفریحی شهرستان بهشهر است.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو