کد خبر: 1346

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۱۶ - ۱۰:۲۳

فرماندار بهشهر: بزرگترین پالایشگاه شمال و شرق کشور در بهشهر عملیاتی می‌شود

  به گزارش شرق پرس، محمدتقي نورزاد، پیش از ظهر جمعه در آيين كلنگ‌زني تله كابين بهشهر افزود: پالايشگاه نفت بهشهر در ...

 

نورزاد گفت: بزرگترین پالایشگاه شمال و شرق کشور در بهشهر عملیاتی می‌شود و بهشهر را بعنوان قطب بالنده و تاثیر گذار منطقه معرفی می کند.

 

به گزارش شرق پرس، محمدتقی نورزاد، پیش از ظهر جمعه در آیین کلنگ‌زنی تله کابین بهشهر افزود: پالایشگاه نفت بهشهر در منطقه حسین آباد از جمله  صنایعی است که توسعه و پیرشفت همه جانبه را به دنبال دارد.

وی یادآور شد: مجوز نهایی احداث پالایشگاه نفت بهشهر صادر و قرار‌داد‌های مربوطه بسته شد و زیر ساخت های احداث پالایشگاه نفت بهشهر در  زمین ۳۰ هکتاری آماده است و عملیات اجرایی فاز اول این پالایشگاه به زودی آغاز می‌شود.

نورزاد با اشاره به پتانسیل های فراوان در بخش گردشگری بهشهر گفت: شهرستان بهشهر بعنوان شهر میراثی مازندران از ظرفیت های خوب و مناسبی در این زمینه برخوردار است که امیدواریم با فعال شدن سرمایه گذاران به رشد همه جانبه برسد.

وی ادامه داد: در حوزه گردشگری بهشهر و بهره مندی از سرمایه گذاران، تنها نگاه اقتصادی نداریم بلکه مهمترین نظر و اعتقاد ما شناساندن امکانات میراثی و گردشگری بهشهر بعنوان پتانسیل مناسب در جذب گردشگر برای شهرستان است که باید بدرستی انجام شود.

سید عباس حائری سرمایه گذار تله کابین بهشهر نیز در سخنانی گفت: تله کابین بهشهر با اخذ موافقت اصولی و با پیش بینی اعتبار ۸۰۰ میلیارد ریالی احداث می شود.

وی افزود: این طرح در چهار محور ورزشی، محور حمل و نقل تفریحی، محور میراث فرهنگی ومحور امکانات رفاهی و گردشگری اجرا می شود.

حائری ادامه داد: طول این پروژه ۲۵۰۰ متر است که بیشترین طول مسیر تله کابین در استان مازندران را داراست.

وی با بیان اینکه در طراحی این پروژه حفظ منابع طبیعی و میراث فرهنگی در اولویت قرار دارد خاطر نشان کرد: حفظ منابع طبیعی اولویت کاری ما است و با ساخت و ساز در منطقه آسیبی به محیط زیست وارد نمی شود.

حائری گفت: این تله کابین دارای دو ایستگاه است که در حاشیه ایستگاه پایین، استخر، کارتینگ و امکانات رفاهی دیگر و در حاشیه ایستگاه بالا هتل، رستوران، کلبه های چوبی اقامتی در کنار باغ موزه، پیست دوچرخه سواری و کالسکه رانی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و قول مساعد پیمانکار فاز اول این پروژه در سال ۹۴ به بهره برداری می رسد.

مهر

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو