کد خبر: 10367

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۸ - ۲۰:۰۳

استاندار مازندران در نشست با فرمانداران عنوان كرد:

فرمانداران بر همه امور اشراف و نظارت داشته باشند

تیتر3: استاندار مازندران در نشست با فرمانداران ،بر نظارت فعالیت های شهرداری ها از سوی فرمانداران تاکید کرد و ابراز نمود: فرمانداران باید بر همه ...

تیتر۳: استاندار مازندران در نشست با فرمانداران ،بر نظارت فعالیت های شهرداری ها از سوی فرمانداران تاکید کرد و ابراز نمود: فرمانداران باید بر همه امور در حال انجام منطقه خود اشراف و نظارت داشته باشند.
ربیع فلاح جلودار، با اشاره به این که مازندران در ارایه تسهیلات بسته رونق تولید رتبه نخست کشور را داراست، افزود: فرمانداران به مثابه فرمانده عملیاتی عمل کنند و مستمرا از واحدهایی که تسهیلات دریافت کرده اند بازدید نمایند تا روند رونق تولید و اشتغال بدرستی تحقق یابد.

وی، اشتغال را مهم ترین دغدغه  استان برشمرد و گفت: اگرچه ضریب بیکاری استان از ۱۲٫۷ درصد سال ۹۳ به ۱۲٫۱ درصد در سال ۹۴ رسیده و به میزان ۶ دهم درصد بهبود یافته است و در سه ماهه اول سال جاری به ۹٫۸ درصد رسیده، لیکن برای بهبود وضعیت اشتغال نیازمند تلاش و اقدامات گوناگون در حوزه های مختلف هستیم.

فلاح با تاکید بر این که پیگیری طرح های خود اشتغالی از جمله ماموریت های مهم فرمانداران در حوزه اشتغال است، تصریح کرد: فرمانداران معرفی یک طرح در هر روستا و توسعه مشاغل خانگی را جدی بگیرند .

استاندار به انعقاد تفاهم نامه فی مابین استانداری و ۱۸ شرکت فناوری اطلاعات کشور برای اجرای طرح های توسعه کسب و کار it و ict اشاره کرد و ابراز نمود: با اجرای این طرح ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در استان صورت خواهد گرفت و ۴ هزار شغل برای فارغ التحصیلان بدون بهره گیری از تسهیلات دولتی ایجاد خواهد شد که دستاوردی ارزشمند است.

رییس کارگروه اشتغال استان، با تاکید بر این که اشتغال و رونق تولید باید از ماموریت های اصلی و محوری فرمانداران باشد، اظهار داشت: فرمانداران با فنی و حرفه ای، برای آموزش و مهارت آموزی بیکاران و جویندگان شغل تعامل و همکاری نمایند.

استاندار، تصریح کرد: کیفیت و کمیت نان در سراسر استان باید با جدیت از سوی فرمانداران مورد نظارت و پیگیری قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در استان، بر توسعه دولت الکترونیک، هوشمند سازی اداری و توسعه پیشخوان ها تاکید کرد و بیان داشت: راه اصلی مقابله با فساد اداری، توسعه دولت الکترونیک است و هوشمند سازی اداری در راستای اصلاح نظام اداری است و باید دنبال شود و نظارت بر فعالیت پیشخوان ها گسترش یابد.

استاندار بر راه اندازی صندوق های خرد روستایی تاکید کرد و با اشاره به این که به هر صندوق از سوی دولت بالغ بر ۲ میلیون تومان اهدا خواهد شد، گفت: تشکل های مردمی است که می تواند بسیاری از امور مردم را ساماندهی کند.

وی راهبری ستاد مدیریت بحران و تمهید مقدمات پیشگیرانه در این راستا و رعایت الزامات پدافند غیر عامل به عنوان ضروریات مقابله با بحران های طبیعی از دیگر ماموریت های مهم فرمانداران دانست و افزود: تکریم ارباب رجوع، برگزاری ملاقات مردمی، نظارت بر فعالیت کلیه ادارات، بهبود فضای سبز و زیباسازی فضای شهرها و مدیریت زباله و نخاله و …از جمله ماموریت های مهم فرمانداران است.

ربیع فلاح با اشاره به این که با برنامه ریزی های صورت گرفته، جلوی افزایش طلاق در استان گرفته شده و طرح های دریا نیز به خوبی مدیریت شده است، یاد آور شد: دانشگاه ها محل تقاطع آرا و اندیشه هاست و باید برای همه تشکل ها برنامه داشته باشیم و در راستای ایجاد و توسعه فضای نشاط و آرامش سیاسی در دانشگاه ها اهتمام نماییم.

 استاندار مازندران، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که سرشماری برنامه یی ملی است و مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم بر مشارکت مردم تاکید دارند، عنوان کرد: همه آحاد مردم، سازمان ها، نهادها و ظرفیت ها باید برای انجام سرشماری اینترنتی پای کار بیایند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو