کد خبر: 4480

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۳/۲۷ - ۶:۰۵

فارن پالیسی آمریکا: ایران با ثبات ترین کشور خاور میانه

  شرق پرس:  نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی با عنوان «چرخش به سمت پارس» ایران را «با ثبات‌ترین کشور خاورمیانه در حال حاضر» ...

 

 فارن پالیسی آمریکا نوشت: ایران با ثبات‌ترین کشور منطقه خاورمیانه است و  این واقعیتی است که آمریکا دوست ندارد به آن اعتراف کند.

 

شرق پرس:  نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی با عنوان «چرخش به سمت پارس» ایران را «با ثبات‌ترین کشور خاورمیانه در حال حاضر» دانسته، اما نوشته این موضوعی است که آمریکا دوست ندارد به آن اعتراف کند.

این گزارش با ذکر یک جمله معروف از جیمی کارتر دو سال پیش از وقوع انقلاب اسلامی ایران آغاز می‌شود که ایران را «جزیره ثبات در یکی از پرتنش‌ترین مناطق جهان» خوانده بود.

فارن‌پالیسی با اشاره به انتقادها در آن زمان از رئیس جمهور وقت آمریکا می‌نویسد: «کارتر در آن زمان به خاطر نداشتن بینش مورد استهزاء قرار گرفت، اما او اشتباه نگفت. او فقط چند دهه از زمان خودش جلوتر بود.»

در ادامه این گزارش وضعیت ایران در مقایسه با سایر کشورهای خاورمیانه چنین توصیف شده است: «عراق در حال تجزیه است. سوریه در شعله‌های آتش می‌سوزد. پاکستان در آستانه تبدیل به کشوری شکست‌خورده است. طالبان در حال بازگشت به افغانستان است. لیبی در حال تلاشی است. آل‌سعود با یک بحران بالقوه وجودی بر سر واگذاری (پادشاهی) روبرو است. در این منطقه، ایران شبیه جزیره ثبات به نظر می‌رسد.»/تسنیم

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو