کد خبر: 2335

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۴ - ۱۶:۲۹

فارغ التحصیلان حقوق به رئیس جمهور نامه نوشتند

شرق پرس: در بخش‌هایی از این نامه خطاب به حسن روحانی آمده است:مطابق اصل 28 قانون اساسی هر کس حق دارد شغلی را که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند و دولت موظف است با ...

 

جمعی از فارغ التحصیلان حقوق طی نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهور نسبت به لزوم برگزاری آزمون جهت اشتغال به حرفه وکالت اعتراض کردند.

شرق پرس: در بخش‌هایی از این نامه خطاب به حسن روحانی آمده است:

مطابق اصل ۲۸ قانون اساسی هر کس حق دارد شغلی را که بدان مایل است و مخالف اسلام و مصالح عمومی و حقوق دیگران نیست برگزیند و دولت موظف است با رعایت نیاز جامعه به مشاغل گوناگون برای همه افراد امکان اشتغال به کار و شرایط مساوی احراز شغل را فراهم نماید.

اما چندین سال است به سبب اجرای آزمون کانون وکلای دادگستری، عده زیادی از فارغ التحصیلان رشته حقوق با وجود علاقه و اشتیاق به کار وکالت و یاری رساندن به آحاد جامعه با سد مستحکم آزمون که ناعادلانه به نظر می‌رسد مواجه گشته و ناامیدانه و مایوس رو به مشاغل غیر مرتبط با رشته تحصیلی خود می آورند.

نویسندگان این نامه ادامه داده‌اند: جناب آقای رئیس جمهور با توجه به این که لایحه وکالت در دولت است و هنوز به مجلس فرستاده نشده، شما می توانید یک گروه تحقیق تشکیل دهید تا مقایسه کنند که آیا فارغ التحصیلان رشته حقوق در کشور‌های دیگر نظیر پاکستان و ترکیه همانند فارغ التحصیلان رشته حقوق در ایران برای پیوستن به کانون وکلای دادگستری باید سال‌ها پشت آزمون تستی بمانند.

ایسنا

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو