کد خبر: 12554

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۶ - ۱۶:۲۸

عودت آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر از آلمان به ایران

تیتر 3 » وزیر امور خارجه آلمان آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر ایران را ضمانت کرد

فرانک والتر اشتاین مایر

تیتر ۳: معاونت هنری وزارت ارشاد اعلام کرد وزیر امور خارجه جمهوری فدرال آلمان، طی نامه ای‌ به همتای ایرانی خود آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر ایران را ضمانت کرد

به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرانک والتر اشتاین مایر، وزیر امور خارجه جمهوری فدرال المان ،طی نامه ای‌ به وزیر امور خارجه ایران”محمدجواد ظریف”تمامی آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران را ،تا هنگام عودت آثار ضمانت کرد.

فرانک والتر اشتاین در نامه خود می‌نویسد:طبق گزارشات ،مطلع شده‌ام که در تهران نگرانی‌هایی در خصوص به امانت سپردن این آثار وجود دارد.با کمال میل از این فرصت برای از بین بردن این نگرانی‌ها استفاده می‌کنم.

وی می‌افزاید:طبق قوانین آلمان ،همانند آنچه در موزه معاصر تهران مرسوم است،برگه‌ی ضمانت عودت آثار برای این گنجینه صادر می‌گردد که در آن تضمین می‌گردد که تمامی آثار باید به موزه هنرهای معاصر تهران بازگردانده شود و تا هنگام عودت آثار،هیچ گونه شکایت دادگاهی جهت تحویل ،ضبط ،توقیف و یا اقدامات اجرایی مجاز نیست.

وی همچنین افزود:ایالت برلین ضمانتی را به موزه هنرهای معاصر تهران ارسال نموده است و من می‌توانم به شما ضمانت دهم که از این طریق موزه هنرهای معاصر تهران کلیه ضمانت‌های لازم را در دست دارد.

وی همچنین در این نامه تاکید کرد،طبق توافقات دو موزه ،موزه‌های دولتی برلین از نظر امور اجرایی و تعمیرات آثار هنری ،مسئول است.

در پایان این نامه وزیر امور خارجه المان خاطر نشان کرد:بسیار خرسندم که این نمایشگاه این موقعیت را فراهم می‌کند تا در کنار این پروژه ،تصویری نو از فرهنگ ایرانی عرضه شود.از این رو امیدوارم که از سوی طرف ایرانی نیز به زودی آماده سازی های لازم انجام شود.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو