کد خبر: 4956

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۹ - ۷:۳۷

عملیات اجرایی تله کابین بهشهر پس از ماه رمضان آغاز می شود

  به گزارش شرق پرس مقيمي، صبح دوشنبه در جلسه بررسي اجراي تله كابين در دفتر فرمانداري افزود: با توجه به كلنگ ...

 

نماینده شهرستانهای شرقی مازندران گفت: سرمایه گذار موافقت اصولی را از مراجع ذیصلاح گرفته و کلنگ زنی کرده اما برای ادامه راه و آغاز عملیات اجرایی نیازمند جواز تاسیس و سپس مجوز زیست محیطی از مراجع ذیصلاح هستیم.

 

به گزارش شرق پرس مقیمی، صبح دوشنبه در جلسه بررسی اجرای تله کابین در دفتر فرمانداری افزود: با توجه به کلنگ زنی پروژه تله کابین در اسفند ماه سال گذشته، مقرر شد منابع طبیعی زمین به سرمایه گذار واگذار کند تا کار شروع شود که با طی مراحل قانونی این کار عملیاتی می شود.

وی اظهار داشت: علی رغم تلاشهای فراوان و همکاری مناسب منابع طبیعی، گردشگری و سرمایه گذار و مسئولان اجرایی شهرستان و استان، حلقه مفقوده عدم همکاری سرمایه گذار با منابع طبیعی و همچنین گردشگری بوده است که موجب عدم اجرای کار شد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر مهمترین و ضروری ترین مسئله ارائه طرح برای دریافت مجوز تاسیس از منابع طبیعی است خاطر نشان کرد: باید سرمایه گذار مشاور منابع طبیعی و گردشگری را در اختیاربگیرد تا با همفکری، ارائه طرح کنند.

مقیمی ادامه داد: سرمایه گذار موافقت اصولی را از مراجع ذیصلاح گرفته و کلنگ زنی کرده اما برای ادامه راه و آغاز عملیات اجرایی نیازمند جواز تاسیس و سپس مجوز زیست محیطی از مراجع ذیصلاح هستیم.

وی گفت: سرمایه گذار باید با ارائه طرح و کتابچه طرح برنامه ریزی خود را با حضور مشاورین منابع طبیعی و گردشگری انجام و سپس با دریافت مجوز ساخت و ساز آغاز شود که امیدواریم تا پایان رمضان کتابچه طرح تنظیم و ارائه و تصویب شود و بعد از ماه رمضان عملیات اجرایی تله کابین بهشهر آغاز شود.

فرماندار بهشهر نیز با اشاره به اینکه کلنگ زنی تله کابین بهشهر در ۱۶ اسفند ماه در عباس آباد بهشهر انجام  شد افزود: خوشبختانه تعامل مناسبی بین دستگاههای شهرستانی و استانی با سرمایه گذار وجود دارد و امیدواریم عملیات اجرای بزودی آغاز شود.

محمد تقی نورزاد اظهار داشت: برای ساخت تله کابین در بهشهر ۶۰۰ میلیارد ریال هزینه از طریق سرمایه گذار بهشهری مقیم خارج از کشور ارائه می شود تا با رونق گردشگری اشتغال مناسبی ایجاد شود.

وی گفت: شهرستان بهشهر در بخش گردشگری و میراثی از شهرهای بی نظیر استان مازندران است که ساخت مجتمع تفریحی توریستی با صدور مجور تله کابین، زمینه ساز شکوفایی در اقتصاد و اشتغال منطقه است.

به گزارش مهر, نورزاد ادامه داد: با بهره برداری از فاز اول این تله کابین در عباس آباد برای ۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو