کد خبر: 2972

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۱۰ - ۱۸:۱۶

علی مطهری: هیچ چیز جلوی آزادی بیان را نباید بگیرد

شرق پرس: علی مطهری روز چهارشنبه در همایش رفتار و افکار شهید مطهری در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: مقوله آزادی، موضوعی بود که ...

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: به اعتقاد شهید مطهری هیچ چیز نباید جلوی آزادی بیان و تفکر را بگیرد.

شرق پرس: علی مطهری روز چهارشنبه در همایش رفتار و افکار شهید مطهری در دانشگاه فردوسی مشهد افزود: مقوله آزادی، موضوعی بود که شهید مطهری بسیار روی آن تاکید داشت.

وی با بیان اینکه شهید مطهری پس از پیروزی انقلاب تنها دو ماه و ۲۰ روز در قید حیات بود، افزود: این شهید در همین مدت مسائلی که حدس می زد ممکن است بزودی اتفاق بیفتد، مورد بحث قرار می داد.

مطهری با تاکید بر اینکه باید تصور و برداشت درستی از عدالت داشت، بیان کرد: به اعتقاد شهید مطهری عدالت ما، عدالت سوسیالیستی یا سرمایه داری نیست و معتقد بود جامعه بدون طبقه، جامعه ای بدون تبعیض است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شهید مطهری معتقد بود تنها با آزادی دادن به مخالفان می توان از اسلام دفاع کرد.

مطهری با اشاره به اینکه تعصب اعراب از گذشته تا به امروز بدبختی آنها را رقم زده، گفت: اروپایی ها با وعده امپراتوری عربی، اعراب را وادار به خیانت علیه عثمانی ها کردند و در نهایت نیز کشورهای عربی را قطعه قطعه نموده و بذر اسرائیل را در آن منطقه کاشتند.

وی در خصوص توقیف روزنامه ۹ دی نیز گفت: در این نشریه توهین وجود داشت اما با وجود این در نشست نظارت بر مطبوعات رای منفی به توقیف آن دادم.

وی با بیان اینکه توقیف همیشه راه حل مناسبی نیست، اظهار داشت: اگر شهید مطهری در زمان تدوین قانون اساسی زنده بود، قانون اساسی بهتری تدوین می شد./ایرنا

 

/انتهای خبر

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو