کد خبر: 3491

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ - ۱۵:۵۵

علت غرق شدن کشتی کره جنوبی اعلام شد

به گزارش شرق پرس، باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری شین‌هوا گزارش داد: یک تلویزیون محلی کره جنوبی روز پنج شنبه با استناد به ...

 

 

 تلویزیون محلی کره جنوبی امروز با استناد به بررسی‌های گروه مشترک نیروهای پلیس و دادستانان اعلام کرد چرخش ناگهانی از مسیر، علت اصلی غرق شدن کشتی مسافری کره جنوبی عنوان شده است.

به گزارش شرق پرس، باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری شین‌هوا گزارش داد: یک تلویزیون محلی کره جنوبی روز پنج شنبه با استناد به بررسی‌های گروه مشترک نیروهای پلیس و دادستانان اعلام کرد چرخش ناگهانی از مسیر، علت اصلی غرق شدن کشتی مسافری کره جنوبی عنوان شده است.

کشتی مسافری سوول که در حوالی جزیره جیندو واژگون و غرق شد  در شانزدهم آوریل  به طور غیر قانونی برای افزایش کابین‌های مسافران از سوی اپراتور کشتی  ناوگان دریایی چانگ هائیجین تعمیر و تغییراتی در آن اعمال شده بود. همین امر به علاوه حمل بار بیش از حد، توانایی کشتی برای حفظ تعادل را از بین برد.

این کشتی دو هزار و ۱۴۲ تن بار بیش از حد مجاز را حمل می‌کرده است. در چنین شرایط ناپایداری، ملوانی بی تجربه، چرخش ناگهانی پانزده درجه‌ای را  در  امواج سریع  اعمال کرد . این منطقه در این کشور به دومین منطقه با امواج خروشان و تند معروف است.

بر اساس گزارش این تلویزیون محلی، در حالی که کشتی به آرامی شروع به کج شدن به یک سو می کرده است کاپیتان کشتی  سکان را در اختیار نداشت. دادستانان می گویند کاپیتان، سرمهندس وملوان اول و دوم کشتی به چند اتهام ازجمله قتل غیرعمد و برهم زدن قوانین نجات دریایی متهم شده اند.

این افراد که به دلیل ترک کشتی در حال غرق شدن به شدت مورد انتقاد واقع شده اند از مسافران کشتی که اغلب دانش آموز بودند خواستند تا در کابین های خود باقی بمانند. کاپیتان ۶۸ ساله این کشتی جزو نخستین نجات یافتگان بوده است.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو