کد خبر: 16838

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۰/۰۱ - ۹:۵۸

علت سقوط پهپاد فیسبوک

تیتر 3 » پهپاد مذکور اولین نمونه از سری خورشیدی Aquila بود که این شبکه اجتماعی بزرگ به مدت ۲ سال بر روی آن کار می ‎کرد. فیسبوک امیدوار است روزی بتواند به کمک این پهپادها اینترنت را در سراسر زمین برای کاربران فراهم کند.

به گزارش تیتر ۳ » در ماه ژوئن سال جاری پهپاد عظیم فیس بوک بر فراز صحرای آریزونا به پرواز در آمد. این پهپاد به مدت ۹۰ دقیقه در هوا شناور بود و سپس دچار سانحه شد.

 علت سقوط پهپاد عظیم فیس بوک در صحرای آریزونا

پهپاد مذکور اولین نمونه از سری خورشیدی Aquila بود که این شبکه اجتماعی بزرگ به مدت ۲ سال بر روی آن کار می ‎کرد. فیسبوک امیدوار است روزی بتواند به کمک این پهپادها اینترنت را در سراسر زمین برای کاربران فراهم کند.

به گفته انجمن ملی ایمنی حمل و نقل پهپاد عظیم فیس بوک به شدت آسیب دیده است. شکل ‎گیری جریان آشفته هوا در بال سمت راست پهپاد در هنگام فرود موجب سقوط آن شده است. هیچ آسیب جانی در نتیجه برخورد این وسیله با زمین به وجود نیامده است. در ابتدا facebook قصد داشت از این پهپاد تنها به مدت ۳۰ دقیقه به صورت آزمایشی استفاده کند اما زمان این آزمایش به ۹۶ دقیقه افزایش یافت و پس از آن سانحه رخ داد. گرمای هوا در ۴ ثانیه آخر پرواز هم یکی از دلایل شکل‎ گیری جریان آشفته هوا بوده است که در پروازهای شبیه ‎سازی شده در نظر گرفته نشده بود.

فیسبوک اعلام کرده است که در حال کار بر روی نسخه جدید و بهبود یافته پهپاد Aquila است که از سیستم پرواز خودکار پیشرفته‎ تری بهره می ‎گیرد. هدف نهایی این شرکت به پرواز در آوردن پهپادهای خود در بازه‎ های زمانی ۶۰ تا ۹۰ روزه است.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو