کد خبر: 7641

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۱۳:۴۲

رسول خادم :

عضویت من حاصل تلاش سه ساله تیم دیپلماسی فدراسیون بود

رئیس فدراسیون کشتی کشورمان گفت: حضور در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی، به لطف خدا و نتیجه نزدیک به سه سال فعالیت تیم دیپلماسی فدراسیون کشتی ایران بود.

رسول خادم

به گزارش تیتر ۳: عضو جدید هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی اظهار داشت: این اتفاق حق مردم و کشتی ایران بود که حتما جایگاهی در حوزه مدیریتی اتحادیه جهانی کشتی داشته باشیم.

رسول خادم ادامه داد: حضور در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی، به لطف خدا و نتیجه نزدیک به سه سال فعالیت تیم دیپلماسی فدراسیون کشتی ایران بود. این تیم تلاش کرد با توجه به مسائل و مشکلات فنی کشورهایی که شاید در شرایط موجود جایگاه برتری در دنیای کشتی ندارند، به وسیله تعامل صادقانه و ایجاد روابط مدیریتی سالم و صمیمانه علی‌رغم تمامی محدودیت‌هایی اجرایی فدراسیون در کنار آنها باشد.

وی تصریح کرد: من فکر می‌کنم که جمع قابل توجهی از این آراء را کشورهایی که شرایط فنی متوسط به پایین دارند با اتکا و اعتقاد ناشی از همین رفتار صادقانه به ایران دادند.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد ادامه روند دیپلماسی کشتی ایران در جهان گفت: امیدوارم هستم که فعالیت فدراسیون کشتی در حوزه بین‌الملل و از سوی تیم دیپلماسی این فدراسیون با قوت بیشتری ادامه پیدا کند، تا صرفا انتخاب نفرات ما و کسب کرسی‌های مدیریتی در اتحادیه جهانی، به یکسری دوره‌های زمانی خاص ختم نشود و همواره ایران جایگاه ویژه‌ای را در حوزه مدیریت اتحادیه جهانی کشتی داشته باشد.

وی در پاسخ به این سوال که این جایگاه چقدر به ایران کمک می‌کند تا در مورد مسائلی همچون ناداوری‌ها، بتواند از حق کشتی‌گیران خود دفاع کرد، اظهار داشت: حتما مردم عزیز ایران واقف هستند یکسری موضوعاتی را که ما خلاف روحیه جوانمردی و عدالت در ورزش می‌دانیم، متاسفانه اتفاق می‌افتد، بغیر از اشتباهات متعارف که آن هم نتیجه مناسبات و روابطی است که طی سال‌های طولانی به وجود آمده است. طبیعتاً ما باید تلاش کنیم تا روابط و مناسبات سالم و جدید و موثری را برای اصلاح اشکالات موجود ایجاد کنیم که البته کار بسیار دشواری است.

دارنده مدال طلای المپیک ادامه داد: ما به عنوان کشوری که کشتی بخشی از تاریخ کشورش به حساب می‌آید، باید تلاش کنیم برای حفظ کشتی در المپیک فضای منطقی و سالمی در کشتی دنیا ایجاد شود.

خادم تصریح کرد: تعداد کشورهایی که صاحب کشتی نیستند و فدراسیون ملی هم دارند بسیار بالاست، این در حالی است که یک تعداد کشور محدود هستند که بیشترین امتیازها و مدال‌ها را در مسابقات المپیک و جهانی کسب می‌کنند. اگر بتوانیم به توسعه کشتی در کشورهایی که به لحاظ فنی عقب‌تر هستند کمک کنیم، از این طریق مناسبات گسترده‌تر و فضا جدیدی در کشتی دنیا ایجاد می‌شود و در نهایت می‌توانیم فضای جدیدی را در اتحادیه جهانی ایجاد کنیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو