کد خبر: 2071

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۱۶ - ۱۸:۲۴

عربستان باید فدک را به سادات بازگرداند

به گزارش شرق پرس به نقل از خبرگزاری حوزه، وی در جمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم افزود: امروز اگر سعودی ها ...

 

آیت الله عبدالله جوادی آملی از مراجع تقلید گفت: بازگرداندن فدک به سادات تنها راه نجات سعودی ها از عذاب الهی است.

به گزارش شرق پرس به نقل از خبرگزاری حوزه، وی در جمع طلاب و فضلای حوزه علمیه قم افزود: امروز اگر سعودی ها عاقل باشند و بخواهند از آتش نجات پیدا کنند، باید فدک را در اختیار سادات مدینه و مراجع سید قرار دهند.

وی ادامه داد: اولاد زهرا(س) باید آن جا حوزه علمیه درست کنند و مکتب فاطمیه ترویج شود؛ اگر بخواهند از عذاب الهی نجات پیدا کنند، راهش این است.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به فضائل حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: وجود مبارک زهرا(س) در عین خانه داری، ذکری که بر زبان مطهرش جاری بود توحید بود و به امام حسن(ع) همین که به حرف آمد و به جایی رسید که کلماتی بفهمد، معالم توحید تعلیم دادند.

وی گفت: اصرار صدیقه کبرا(س) این بود که قرآنی زندگی کند؛ حالا آن مقاماتی که در آیه ˈتطهیرˈ و ˈمباهلهˈ هست جای خود دارد.

وی دربخش دیگری از سخنان خود به بازخوانی بیانات نورانی حضرت امیر(ع) در هنگام مراسم دفن حضرت فاطمه صدیقه و چرایی عدم بازپس گیری فدک در زمان خلافت حضرت امیر(ع)پرداخت .

آیت الله جوادی آملی افزود: فدک باغی بود که در یکی از نبردها به وجود مبارک پیغمبر(ص) مصالحه شده بود و حضرت هم فدک را به وجود مبارک صدیقه کبرا(س) بخشید ، برای اینکه دستشان باز باشد و فقرای مدینه و بنی هاشم را دریابند، بعد از رحلت حضرت، به بهانه های گوناگونی از دست حضرت گرفتند.

وی گفت: حضرت امیر (ع)که وقتی قدرت را در دست گرفتند، فرمود: اگر هفت آسمان را به من بدهند و بخواهند از من که به یک مورچه ظلم کنم نمی کنم، ولی نتوانست فدک را استرداد کند و به اولاد فاطمه(س) برگرداند.

آیت الله جوادی آملی افزود: فدک که برای حضرت امیر(ع) نبود که از حق خودش صرف نظر کند یا فدک برای ملت نبود تا بگوییم او ولی مسلمین است، فدک برای بچه های فاطمه(س) بود و حضرت امیر(ع) نتوانست آن را استردادکند.

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو