کد خبر: 74188

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۹:۴۷

دردی که با بارش برف دوباره سر باز کرد:

عدم دسترسی راه مناسب و محاصره شدن روستای «لترگاز»نکا در برف

در روزهای گذشته با وجود بارش شدید برف در روستاهای بالادست نکا شاهد مسدود شدن برخی از مسیرها بودیم که اگر چه اکنون بسیاری از ...
در روزهای گذشته با وجود بارش شدید برف در روستاهای بالادست نکا شاهد مسدود شدن برخی از مسیرها بودیم که اگر چه اکنون بسیاری از مسیرها بازگشایی شده است اما روستای ” لترگاز علیا نکا” همچنان در برف محاصره شده است.

تیتر ۳ :در روزهای اخیر همه ما شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی راهداران، امداد جاده‌ای، هلال احمر و نیروهای مختلف امدادی و کمک‌رسانی در بارش برف شدید در مناطق کوهستانی بودیم؛ اما با وجود همه تلاش‌های انجام شده، روستای ” لترگاز علیا نکا” در برف گرفتار شده است و راه دسترسی برای برون‌رفت از برف سنگین ندارد.

اگر چه در سال‌های اخیر آسفالت و بهسازی راههای روستایی با واگذاری به بسیج سازندگی، به اوج رونق و شکوفایی رسیده و  بسیاری از راه‌های دسترسی در روستاها آسفالت و بهسازی شده است اما همچنان برخی از مشکلات گریبان‌گیر مردم و توسعه روستایی است و مشکلات راه دسترسی روستای ” لترگاز علیا نکا” از همان دردهایی است که همچنان نیازمند مرحم است و مسکنی برای آن پیدا نشده است .

دردی که اکنون با یک بارش برف شدید دوباره سر باز کرده است و قصه پر غصه دیگری را برای مردم این سرزمین یادآوری می‌کند.

 مهر ماه امسال در گزارشی مردمی به بیان نبود زیرساخت‌های مناسب در لترگاز علیای نکا پرداخته و گزارش ” جمعیت روستای لترگاز نکا هر روز کمتر از دیروز/ نبود آب و راه مناسب و بوی کوچ اجباری ” روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفت و با وجود پیگیری‌های مسؤولان و قول مساعد تنها ۳ کیلومتر از این جاده آسفالت و مشکلات محاصره شدن در برف همچنان ادامه دارد.

توجه به اینکه اکنون که ما در منازل خود در ارامش و در فضایی گرم نشسته و هم‌وطنان دیگری در اقصی نقاط دیگر کشور و حتی در کنار دست ما در روستای ” لترگاز علیا” نکا گرفتار برف و سرما و مشکلات ناشی از آن هستند؛ مغز و استخوانم را می‌سوزاند.

محاصره لترگاز علیا در برف و احتمال تلف شدن دام‌های سبک و سنگین

عبدالحسین حسین‌زاده نماینده شورای لترگازعلیا که تنها نماینده این روستا به عنوان شورا است؛ با نگرانی از وضعیت محاصره شدن روستاییان و دام‌ها در برف سنگین گفت: هم اکنون بعد از گذشت ۴ روز از بارش برف در ۲۷ دی ماه امسال، هنوز اهالی لترگاز علیا در هزارجریب نکا گرفتار برف هستند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا اظهار کرد: جمعیت این روستا در زمستان شامل ۱۰ خانوار است که از بد یا خوب روزگار برای گذران زندگی با دام‌های سبک و سنگین خود در این روستا ماندگار هستند.

حسین‌زاده افزود: اکنون با محاصره در برف نه راه پیش و نه راه پس داریم و با توجه به اینکه دام‌های سبک و سنگین در روستا هستند؛ راهی برای تأمین علوفه و خوراک برای دام وجود دارد و احتمال تلف شدن دام‌ها و حیوانات به دلیل عدم دسترسی به جاده مناسب وجود دارد.

وی ادامه داد: عدم راه مناسب جاده‌ای مهمترین مشکل ما از دیرباز تاکنون است و متاسفانه عکس‌العمل مناسب و فوریتی برای این امر انجام نشده است و تنها چند کیلومتر از جاده  امسال با پیگیری‌های مختلف،شن‌ریزی و رها شده است.

نماینده شورای لترگازعلیا نکا گفت: از همه مسؤولان به خصوص اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نکا خواهشمندیم در اسرع وقت نسبت به رفع این مشکل اقدام و جان خانوارهای محاصره شده در برف را نجات دهند.

راه دسترسی روستای لترگاز نکا سه‌شنبه بازگشایی می‌شود

معاون فرماندار نکا نیز با تایید این خبر گفت: این روستا به دلیل عدم دسترسی مناسب جاده‌ای و ماشین‌الات همچنان در برف گرفتار است.

محمد محمدیان اظهار کرد: تلاش‌های مختلف انجام و مقرر شد تا فردا سه‌شنبه تیم راهداری برای بازگشایی جاده به منطقه اعزام شوند.

وی گفت: همه تلاش ما برای خدمات‌رسانی بهتر به همه مردم است و در این روستا هم به دلیل همین شرایط بد جاده‌ای سه کیلومتر از جاده به همت بسیج سازندگی در سال جاری شن‌ریزی شد و مابقی و سه کیلومتر بعدی در سال آینده در دستور کار شن‌ریزی قرار دارد./فارس

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو