کد خبر: 73988

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۸/۰۵ - ۱۴:۴۳

بازدید رئیس بانک ملت شعبه معلم از دفتر نشریه همولایتی

عباس گلچوبی:ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی به مشتریان بانکی مهمترین هدف ماست

به گزارش تیتر 3، عباس گلچوبی رئیس بانک ملت شعبه معلم ساری در بازدید از دفتر نشریه همولایتی، با تاکید بر دغدغه مندی این بانک ...

به گزارش تیتر ۳، عباس گلچوبی رئیس بانک ملت شعبه معلم ساری در بازدید از دفتر نشریه همولایتی، با تاکید بر دغدغه مندی این بانک در ارتقای سطح کیفی خدمات رسانی به مشتریان، افزود: جهت رسیدن به این هدف مهمترین اقدام بازدید از شرایط مشتریانی است که به نوعی یا متقاضی خدمات هستند یا خدمات را دریافت نمودند.

 

وی افزود: این کار جهت ارتقا سطح کیفی ارتباط بین بانک و مشتریان است  زیرا معتقدیم جهت رساندن خدمات مطلوب، کسب اطلاع از رضایتمندی مشتریان از خدمات و تاثیرات آن در زندگی اجتماعی شان و چرخه اقتصادی جامعه می تواند راه گشا و خط مشی امور ما در اقدامات بعدی باشد.

 

رییس بانک ملت شعبه معلم ساری با اشاره به تسریع در روند پرداخت تسهیلات به مشتریان ، تصریح کرد: اگر روند اعطای تسهیلات به مشتریان زمان بر است ، هیچ دلیلی جز رعایت قوانین و موازین ندارد.

 

وی در پایان افزود:اما برای ما در اعطای تسهیلات فصل الخطاب قوانین و مقررات است گرچه تمام سعی خود را انجام می دهیم تا با تسریع روند اعطای وام گره ای از مشکلات مردم باز شود.

 

 

 

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو