کد خبر: 7990

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ - ۷:۵۴

عالیه محمودی در رقابت های تیراندازی با تفنگ بادی ۱۰ متر هشتم شد

بانوی تیرانداز مازنی در رده هشتم بازی های پارالمپیک ریو در بخش تفنگ بادی 10 متر قرار گرفت. گزارش تیتر 3 از رقابت های پاراالمپیک

عالیه محمودی

تیتر ۳ :  فینال رقابت‌های تیراندازی تفنگ بادی ۱۰ متر در بخش بانوان ظهر امروز به وقت ریو برگزار شد.

در این رقابت عالیه محمودی و ساره جوانمردی از ایران با تیراندازانی از ترکیه (۲ نفر)، اوکراین، مقدونیه، آذربایجان و مجارستان رقابت کردند.

جوانمردی در خط A و محمودی در خط F حضور داشتند. در مرحله اول که برای مشخص شدن اولین نفر حذف شده بود، عالیه محمودی با امتیاز ۷۲٫۷ در رده آخر قرار گرفت و از دور رقابت ها کنار رفت.

ساره جوانمرئی نیز در ادامه موفق به کسب مدال طلای پاراالمپیک ریو ۲۰۱۶ شد.

ساره که دچار معلولیت از بدوتولد است از سال ۱۳۸۷ رشته تیراندازی را انتخاب کرده و بی‌وقفه در این رشته ورزشی درخشیده است. این در حالی است که او فارغ‌التحصیل رشته مدیریت بازرگانی است و از ورزشکاران تحصیلکرده نیز محسوب می‌شود.

ساره در سال ۲۰۱۴ بهترین ورزشکار زن آسیا لقب گرفته است تا کارنامه پربار خود را تکمیل‌تر کند. او امروز با شکست رکورد جهان مدال طلای المپیک ریو را به خود اختصاص داد.

این ورزشکار شیرازی‌الاصل ۳۲ساله در حالی اولین طلای المپیک را برای کاروان ایران کسب کرد که ۴ پیش در پارالمپیک لندن مدال برنز را کسب کرده بود. او پیش از این سابقه قهرمانی جهان را دارد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو