کد خبر: 3488

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۲/۲۵ - ۱۵:۳۴

ظریف: توافق نهایی دست یافتنی است

شرق پرس: وزیر امور خارجه کشورمان که برای مذاکرات هسته‌ای با گروه  1+5 در وین به سر می‌برد، بعدازظهر امروز (پنجشنبه) با هانس ...

 

محمدجواد ظریف در دیدار با رئیس‌جمهور اتریش توافق نهایی با ۱+۵ را دست‌یافتنی خواند و گفت: واقع‌بینی و اراده دو طرف، عامل اساسی برای رسیدن به نتیجه است.

شرق پرس: وزیر امور خارجه کشورمان که برای مذاکرات هسته‌ای با گروه  ۱+۵ در وین به سر می‌برد، بعدازظهر امروز (پنجشنبه) با هانس فیشر رئیس جمهور اتریش دیدار و در خصوص مسائل مورد علاقه گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات با گروه ۱+۵ و مواضع کشورمان، توافق نهایی با ۱+۵ را دست یافتنی خواند و گفت: واقع بینی و اراده دو طرف، عامل اساسی برای رسیدن به نتیجه است.

در این دیدار رئیس جمهور اتریش نیز با اشاره به پیشرفت‌های حاصله، ابراز امیدواری کرد که وین نهایتا شاهد توافق جامع هسته‌ای باشد.

هانس فیشر حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از مذاکرات را امیدوار کننده خواند.

وی همچنین سفر وزیر امور خارجه اتریش به تهران را بسیار مثبت خواند و از گفت‌وگوهای فیمابین در این سفر استقبال کرد.

در طی این دیدار، تاکید بر ارتقای تعمیق روابط دوجانبه از جمله سفر رئیس جمهور اتریش به تهران و همچنین تبادل نظر پیرامون مسایل منطقه‌ای از جمله آخرین وضعیت سوریه و انتخابات آتی در این کشور و تحولات روابط ایران و عربستان مورد گفت‌وگو و تبادل نظر قرار گرفت./تابناک

 

/انتهای خبر

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو