کد خبر: 73719

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴ - ۹:۳۱

معاون وزیر راه در بهشهر:

ظرفیت صادرات محصولات از طریق بنادر شمالی افزایش یابد

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر توسعه زیرساخت‌های بنادر کشور، گفت: ظرفیت صادرات محصولات از طریق بنادر شمالی بیشتر شود.

تیتر ۳: محمد راستاد امروز در آیین تکریم و معارفه مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد اظهار داشت: هم اکنون ۲۰ واحد تولیدی در بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری فعال بوده و هزار و ۸۰۰ نفر نیز در این واحدها اشتغال دارند.

 

وی با اشاره به اینکه در این بندر بیش از هزار هکتار زمین برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی وجود دارد و سازمان بنادر و دریانوردی نیز از سرمایه‌گذاران حمایت خواهد کرد، افزود: ۱۰ واحد جدید نیز با سرمایه‌گذاری بیش از هزار میلیارد ریال در دست اجرا در بندر امیرآباد است.

 

راستاد بهره‌گیری از زیرساخت‌ها را برای توسعه صادرات ضروری دانست و تصریح کرد: در این بندر ۷٫۵ میلیون تن ظرفیت تخلیه و بارگیری وجود دارد که باید این ظرفیت برای صادرات بیشتر بکار گرفته شود.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مردم جهت اشتغال از انتظار به حقی برخوردار هستند، تأکید کرد: این توقع باید با توسعه صادرات و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی محقق شود.

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه براساس برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور، رونق صنعت گردشگری دریایی به ویژه در بنادر شمالی کشور از برنامه‌های جدی در بنادر است، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی آمادگی دارد جهت تقویت کارکرد گردشگری در بنادر ایران و خرید ناوگان مسافری دریایی تسهیلات ارزان قیمت در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

 

رشد نرخ اقتصادی و افزایش ثروت ملی در بنادر شمال

نماینده شهرستان‌های بهشهر،نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: توسعه اقتصاد محور باید در دستور کار کارگزاران نظام در تمام سطوح قرار گیرد تا شاهد رشد نرخ اقتصادی و افزایش ثروت ملی باشیم.

 

وی با اشاره به اینکه باید به کشور نخست منطقه از لحاظ اقتصادی تبدیل شویم، افزود بازاریابی تولیدات کشور در سطح بین المللی و نگاه صادرات محور می‌تواند ما را به این جایگاه واقعی برساند.

 

علی محمد شاعری، وجود مناطقی همچون منطقه ویژه اقتصادی بندرامیرآباد با دارا بودن ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های لازم را یکی از عوامل تاثیرگذار در کسب این مهم برشمرد.

 

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، تولیدات کشاورزی را یکی از ظرفیت‌های مهم مازندران دانست و بر نظارت تمام سازمان‌های مرتبط جهت تسهیل صادرات تأکید کرد.

 

در پایان این مراسم با قدردانی از خدمات علی خدمتگزار مدیر سابق بندر و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد، سیاوش رضوانی که پیش‌تر مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران بود به عنوان مدیر جدید بندر امیرآباد معرفی شد./تسنیم

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو