کد خبر: 4737

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۴/۰۴ - ۱۲:۰۴

طلا: باید به “امیر منصور آریا” جایزه داد

به گزارش ایرنا وی افزود: شاید این دالانی بوده که خیلی ها از آن سوء استفاده می کردند ولی کسی اطلاع نداشته است. ...

 

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اختلاس کلان امیرمنصور آریا(سه هزار میلیاردی) اظهار داشت: اگر شخصی مانند وی دچار مشکل شد هر چند باید مجازات می شد به دلیل اینکه آبروی نظام را برد و مشکل ایجاد کرد، ولی از دیگر سو باید به او جایزه داد نه از بابت کاری که انجام داده است, بلکه از بابت اینکه دالان قانونی فساد را در سیستم نشان داد و کشف کرد.

به گزارش ایرنا وی افزود: شاید این دالانی بوده که خیلی ها از آن سوء استفاده می کردند ولی کسی اطلاع نداشته است. البته ما از این مشکلات زیاد داریم.

طلا ادامه داد : به طور مثال زمانی که به این اختلاس سه هزار میلیاردی نگاهی می اندازید، مشکل اصلی برگه های اعتبار اسنادی LC کپی بود. هنگامی که شما چکی را می گیرید بر روی آن پرفراژ و شماره درج شده است و اسم و شماره صاحب حساب نیز روی آن نوشته می شود اما ال سی اینگونه نبوده است؛ یعنی برگه ای که فرمی ثابت داشت و از آن کپی می گیرند و بعد از آن روی برگه شماره و تاریخ ثبت می شد.

وی افزود: به مدت دو سال اشکال ال سی(برگه های اعتبار اسنادی) در کارگروهی که مسئول آن کارگروه اتفاقاً از خود بانک ملی مربوطه بودند، مطرح بود که اصلاح شود. ولی مشاهده می کنید که در این جریان نسبت به این موضوع کوتاهی می شود و این آسیب در سیستم بانکی کشور رخ می دهد. لذا وظیفه ما و کارشناسان و قانون گذاران این است که دالان های قانونی فساد که آسیب، خلأ و ضعف در آن وجود دارد را پیدا کرده و برای آن قانون ایجاد کنیم.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو