کد خبر: 73322

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۷ - ۱۵:۴۹

معاون استاندار مازندران:

طلاق در ۲۱ شهرستان مازندران کاهش یافته است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نرخ طلاق را در استان ۱.۹ درصد در هر هزار نفر جمعیت اعلام کرد و گفت: طلاق در ۲۱ شهرستان استان کاهش یافته است.

تیتر ۳: علیرضا یونسی ظهر دوشنبه در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی مدیریت و ساماندهی آسیب‌های اجتماعی استان، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به تلاشگران این عرصه، استقرار نظم و امنیت اجتماعی را از دستاوردهای ارزشمند این نیروی زحمتکش و خدوم دانست و عنوان داشت: در مازندران نیز نیروی پر تلاش انتظامی خدمات شایان توجهی داشته و در کاهش بسیاری از جرائم نقش ارزنده ای ایفا نموده است.

 

یونسی با اشاره به این که بحمدالله مجموعه برنامه‌ها و اقدامات استان در حوزه کاهش و کنترل طلاق به نتیجهٔ مطلوبی رسیده است، یاد آور شد: دولت تدبیر و امید یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مازندران در نظر گرفته است.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار با بیان این که از سال ۱۳۷۰ لغایت ۱۳۹۴ شاهد رشد فزاینده و شتابنده طلاق در استان بوده‌ایم و نرخ متوسط طلاق در کشور ۲.۳ درصد در هزار نفر جمعیت و نرخ متوسط طلاق در مازندران ۲.۵ درصد در هزار نفر جمعیت در این مدت بوده است، گفت: این در حالی است که نرخ متوسط طلاق در شش ماهه نخست سال ۹۶ در استان به ۱.۹ درصد در هزار نفر جمعیت رسیده است و اکنون طلاق در ۲۱ شهرستان مازندران کاهش یافته و در یک شهرستان نیز افزایشی نداشته است.

 

معاون استاندار، کمبود نشاط و سرور فاخر اجتماعی و عدم بهره گیری هدفمند از آن را از جمله مشکلات پیش رو در این حوزه برشمرد و یاد آور شد: برای تحقق این مهم در استان، اجرای طرح هفته فرهنگی که از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهیه و با مشارکت دستگاه‌های عضو کارگروه در شهرستان‌ها به اجرا در خواهد آمد، تدارک دیده شده است.

 

وی با اشاره به این که طرح هفته فرهنگی بسیاری از حوزه‌های جمعیتی، سنی، جغرافیایی، جنسیتی و طبقات اجتماعی را در برمی گیرد، خاطر نشان ساخت: سخنرانی مشاهیر فرهنگی، شعر و سخنرانی، بازی‌های محلی، افتتاح نمایشگاه‌های فرهنگی، رسوم آیینی، معرفی هنرهای بومی استان و شهرستان، نشست تخصصی برای معرفی مشاهیر شهرستان، اجرای جُنگ شادی، برگزاری مسابقات ورزشی و فرهنگی و … برخی از برنامه‌هایی است که در هفته فرهنگی به اجرا در می‌آید.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران، با بیان این که جامعه با نشاط، پویا می‌شود و شهرِ با نشاط، زمینه سرور اجتماعی شهروندان را فراهم می‌آورد، گفت: شهرداران به مساله تقویت سرور اجتماعی در فضا و مبلمان شهری و چشم انداز خیابان‌ها و مسائل فرهنگی و اجتماعی توجه ویژه نمایند.

 

یونسی، اجرای طرح‌هایی چون المپیاد ورزشی درون مدرسه ای و هفته فرهنگی در مازندران را برنامه‌هایی ارزشمند در راستای تقویت نشاط و سرور فاخر اجتماعی در فضای استان ارزیابی نمود و افزود: اجرای طرح المپیاد ورزشی درون مدرسه ای از سوی اداره کل آموزش و پرورش استان، زمینه مناسب برای پرورش استعدادها، پهلوانان و قهرمانان آینده به حساب می‌آید.

 

معاون استاندار، افزود: استانداری ضمن حمایت کامل از اجرای طرح‌های مناسب و مؤثر در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی، اعتباراتی را نیز به طرح‌های یاد شده اختصاص داده است./مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو