کد خبر: 12521

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۸/۱۵ - ۲۰:۲۱

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی

طرح کاهش سن کشتار مرغ از آذر امسال در کشور اجرایی می شود.

تیتر 3 » تولید مرغ 36 روزه با وزن یک کیلو و 200 گرم مناسب صادرات است و مصرف نهاده ها نیز کاهش می یابد.

کشتار مرغ
به گزارش تیتر ۳؛ معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی امروز در همایش مدیران ارشد تولیدات دامی این وزارتخانه در بابلسر با اشاره به هزینه ۷۰ درصدی خوراک در تولید مرغ گفت: این طرح ، صرفه جویی  ۵۰۰ هزار تنی خوراک دام را موجب می شود.
به گفته حسن رکنی تولید ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن گوشت مرغ و یک میلیون تن تخم مرغ سالانه در کشور ، نیازمند ۸ میلیون تن خوراک طیور است و اجرای این طرح با صرفه جویی مناسبی همراه خواهد بود.
او با بیان اینکه صاحبان مرغداری ، تعاونی و اتحادیه ها برای اجرای این طرح اتفاق نظر دارند افزود: همزمان با اجرای این طرح، کشتار مرغ با وزن یک کیلو و ۸۰۰ تا ۲ کیلو و ۲۰۰ گرم انجام می شود و تا پایان سال ۹۷ به وزن یک کیلو و ۲۰۰ گرم که استاندارد جهانی است کاهش می یابد.
به گفته معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی تولید مرغ ۳۶ روزه با این وزن ، مناسب بازار صادرات است و با کم شدن وزن مرغ و تعداد روزهای پرورش ، مصرف نهاده ها همچون دان و دارو کم شده و در نهایت هزینه تولید نیز کاهش می یابد.
رکنی با اشاره به نیاز کشورهای همسایه به گوشت مرغ افزود: در صورت بهره برداری کامل از تمام زیر ساخت ها و تولید مرغ با وزن و سن کم تعیین شده ، می توانیم نقش فعال تری در بازارهای جهانی داشته باشیم.
وی به اهمیت پرداخت به موقع غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: اصلاح قوانین بیمه معمولی و تکمیلی دام و طیور بررسی شده است و صندوق بیمه کشاورزی باید آن را اجرا کند.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی نیز در این همایش با اشاره به رویکرد امسال این صندوق گفت: تلاش ما این است که امسال خطرات بزرگتر را ویژه پوشش دهیم و مشکلات ریز و جزئی از چتر خدمات بیمه ای خارج شود.
حسن نژاد مشکلات مالی و اعتباری دولت را علت دیرکرد در پرداخت خسارت هزار و ۳۵۰ میلیارد تومانی پارسال بخش دام ، طیور و کشاورزی اعلام کرد و افزود: پیش بینی می کنیم امسال میزان خسارت در این بخش هزار میلیارد تومان باشد.
همایش کشوری مدیران ارشد تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی به منظور بررسی نحوه اجرای طرح کاهش سن ، وزن و کشتار مرغ گوشتی ، بررسی راهبردهای کلی صندوق بیمه کشاورزی برای دام ، طیور و آبزیان و ارائه گزارش اقتصاد مقاومتی حوزه دام و طیور جهاد کشاورزی تا فرداد در بابلسر ادامه دارد.
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو