کد خبر: 20216

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۲۳:۵۹

در سی و هشتمین سالگرد انقلاب اسلامی؛

طرح پیک دانایی با ۳۸ سفیر کتاب در ۳۸ مدرسه مازندران اجرا شد

در ششمین روز از سی و هشتمین دهه فجر انقلاب اسلامی، طرح پیک دانایی با اعزام 38 سفیر کتاب به 38 مدرسه در مازندران اجرا شد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از  روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، در طرح پیک دانایی، ۳۸ دانش آموز زیر ۱۰ سال با انتخاب کتاب هایی در مورد انقلاب اسلامی ایران و شخصیت امام خمینی(ره) به میان همکلاسی ها و هم مدرسه ای هایشان در کلاس های درس رفتند و با تبریک دهه فجر، اهمیت کتاب و کتابخوانی را یادآور شده و کتاب های خود را به دوستانشان معرفی کردند.

 

 

آرزو ولی پور مدیرکل کتابخانه های عمومی مازندران که پیش از این لباس ویژه سفیران کتاب ساری را در نشستی صمیمی در دفتر کار خود بر تن آنها پوشانده بود، در یکی از مدارس ساری که طرح پیک دانایی در آن اجرا شد حضور یافت و در این خصوص اظهار داشت: استعداد سرشار کودکان و تاثیر پذیری آنها در طرح های شاد و مفرح، سبب شد تا از اجرای طرح پیک دانایی برای ترویج کتابخوانی در سنین پایین استفاده کنیم و از اعضای فعال و مستعد کودک کتابخانه های عمومی برای آشنایی دیگر دانش آموزان با کتاب های غیر درسی مفید و بخش ویژه کودک کتابخانه های عمومی بهره ببریم.

 

 

وی افزود: آرمان های انقلاب اسلامی باید به بهترین شکل به نسل های بعد منتقل شود و انتخاب کتاب های مناسب با این موضوع در رده سنی کودکان و تشویق آنها به مطالعه این کتاب ها از زبان همکلاسی هایشان با حالت اجرای نمایش روشی بود که برای تحقق این هدف برگزیدیم.

 

 

ولی پور در پایان بیان داشت: این طرح در هر ۲۲ شهرستان استان مازندران اجرا شد و در آینده نیز به مناسبت های مختلف در مدارس، ادارات دولتی و هر جایی که نیاز به حضور سفیران کتاب احساس شود، حاضر می شوند تا رسالت ترویج کتابخوانی را با هوش و ذکاوت فراوان بر دوش های نحیف خود حمل کنند.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو