کد خبر: 9771

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۰:۲۴

طرح های سودآور در روستاها تحت حمایت وزارت کشور

تیتر 3 » وزارت کشور از طرح های سودآور و اشتغالزا که سبب ارتقای سطح زندگی روستاییان شود حمایت می کند.

طرح های سودآور

به گزارش خبرنگار تیتر ۳، معاون امور سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور دیشب در نشست مشترک دهیاران بخش مرکزی شهرستان رامسر گفت : وزارت کشور برای توانمند سازی روستاها به افرادی که طرحهای نو برای کاهش مشکلات و افزایش رفاه در روستا داشته باشند، تسهیلاتی نظیر صدور مجوز ، پرداخت وام و جلب مشارکت بخش خصوصی ارائه می دهد.

جندقیان با بیان اینکه وزارت کشور به دنبال ابتکار، خلاقیت، نبوغ و نوآوری در طرح ها است، افزود: توسعه روستاها باید از خود روستاها و با بکارگیری ظرفیت های بالقوه درونی روستاها آغاز شود.

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت : در حال حاضر ۹۵ درصد تولیدات کشور در روستاها انجام می شود و با استفاده از این ظرفیت می توان سرمایه گذران زیادی را جذب کرد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران نیز گفت : چهار هزار طرح نیمه تمام و در حال اجرا در روستاهای استان وجود دارد که ۸۰۰ طرح  امسال بهره برداری می شود.

جان الله عبدی افزود :  ۲۰۰ طرح توسعه مشاغل خانگی در روستاهای مازندران برای دریافت تسهیلات ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومانی به صندوق کارآفرینی معرفی شده است.

وی با بیان اینکه سند توسعه روستایی استان تهیه و به فرمانداری ها و بخشداری ها ابلاغ شده است، افزود: ۱۸روستای هدف گردشگری در استان شناسایی شد ، اما همه روستاهای مازندران ظرفیت گردشگری دارند.

جان الله عبدی افزود : ۹۰۰ طرح اقتصادی به کار گروه گردشگری روستایی استان معرفی شده است .

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو