کد خبر: 643

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۱/۲۲ - ۹:۴۵

طرح ” داعش” برای گرفتن بغداد

منابع بلند پایه در وزارت کشور عراق اعلام کردند گروه تروریستی "داعش" قصد دارد با انجام عملیات‌های تروریستی متعدد کنترل بغداد را به ...

 

داعش با ارائه طرحی قصد دارد بغداد را تحت کنترل خود درآورده و با بمب گذاری‌های متعدد در مناطق مختلف، استفاده از تک تیراندازها، اشغال شهرهای کوچک، استقرار نیروهای ارتش به این شهرها و غفلت آن‌ها از شهرهای بزرگ نیروهای خود را در این شهرها تقویت و پایگاه‌های ارتش را در آنجا به محاصره درآورد.
منابع بلند پایه در وزارت کشور عراق اعلام کردند گروه تروریستی “داعش” قصد دارد با انجام عملیات‌های تروریستی متعدد کنترل بغداد را به دست بگیرد.

به گزارش  شرق پرس، ایسنا به نقل از روزنامه عراقی الدستور نوشت: برخی منابع بلند پایه در سازمان اطلاعات و وزارت کشور عراق اعلام کردند که براساس اطلاعات موجود گروه تروریستی “دولت اسلامی عراق و شام” موسوم به “داعش” در صدد حمله به برخی مراکز دولتی و حساس از جمله ساختمان وزارت نفت و وزارت کار جهت انهدام این ساختمان‌ها است.

این منابع افزودند: داعش با ارائه طرحی قصد دارد بغداد را تحت کنترل خود درآورده و با بمب گذاری‌های متعدد در مناطق مختلف، استفاده از تک تیراندازها، اشغال شهرهای کوچک، استقرار نیروهای ارتش به این شهرها و غفلت آن‌ها از شهرهای بزرگ نیروهای خود را در این شهرها تقویت و پایگاه‌های ارتش را در آنجا به محاصره درآورد.

به گفته این منابع، گروه‌ تروریستی داعش در تلاش است تا جبهه شمال استان بابل و جنوب بغداد را در مسیر بابل و منطقه “الصویره” به بعقوبه تقویت کند تا فرصت اقدامات لجستیکی برای گروه‌های مخفی و فعال در طارمیه، ابوغریب، عرب جبور و مناطق دیگر فراهم کند.

همچنین طبق گزارش منابع خبری نیروهای مسلح و ارتش عراق طی در پی انتشار این خبر اقدامات امنیتی شدیدی را در بغداد از جمله تفتیش خودروها در مناطق مختلف این استان آغاز کردند.

 
/انتهای خبر
ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو