کد خبر: 929

تاریخ انتشار: ۱۳۹۲/۱۲/۰۱ - ۵:۳۳

طرح دادرس و شهردار مدرسه در بهشهر عملیاتی شد

  شرق پرس: ابوالقاسم ثلاثي شامگاه چهارشنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش در سالن اجتماعات شوراي شهر بهشهر افزود: اين طرح ...

 

 

 

 

مدیر آموزش و پرورش بهشهر از برگزاری و اجرای طرح دادرس و شهردار مدرسه در شهرستان خبر داد.

 

شرق پرس: ابوالقاسم ثلاثی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن اجتماعات شورای شهر بهشهر افزود: این طرح با هماهنگی هلال احمر و برای نقش آفرینی پرسنل و دانش آموزان مدارس در زمان بحران اجرایی شد.

وی اظهار داشت: آموزش هایی که در طرح دادرس ارائه می شود شامل مواردی از قبیل علایم حیاتی پایه، بانداژ و آتل بندی، پانسمان، چادر زنی، توان افزایی، نحوه پناه گیری، اسکان اضطراری و اطفای حریق است.

ثلاثی خاطر نشان کرد: ارتقای سطح توانمندی و یکسان سازی آموزش های امدادی دانش آموزان از اهداف برگزاری طرح دادرس است که به صورت تئوری و عملی آموزش داده می شود که ۵۷ معلم و مربی و دانش آموز در نخستین مرحله از اجرای این طرح شرکت کردند.

وی ادامه داد: البته در بخش امدادی و آتش نشانی نیز قراردادهایی بسته شده که ۹۳ مدیر ۲۱۵ معلم و معاون مدرسه و ۹۸ خدمتگزار و در مجموع ۴۰۶ نفر در این راستا دوره های مختلف امداد و نجات را فرا گرفتند.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر با اشاره به طرح شهردار مدرسه نیز خاطر نشان کرد: این طرح نیز از طرح های پیشنهادی شهردار بهشهر است که نیازمند  حمایت همیشگی و دائم است.

ثلاثی گفت: باید در این رابطه شاخص ها تعریف و برنامه ها، کمیته ها و کارگروهها فعالتر از گذشته وارد عمل شوند و کارهای انگیزشی انجام دهند.

وی افزود: در طرح شهردار مدرسه در هر مدرسه ای که بعنوان نمونه در نظر گرفته شد دانش آموزی بعنوان شهردار انتخاب و کارهای عمرانی و زیبا سازی و فرهنگ شهرسازی را ترویج می دهد.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر همچنین به پیشرفت های مختلف آموزشی و پرورش در بهشهر اشاره کرد و یادآور شد:  در مطالعه و تحقیق دبیرستان شاهد بهشهر رتبه دوم کشوری را کسب کرده است که موجب مباهات است.

ثلاثی اضافه کرد: در کنکور سال گذشته نیز  ۶۹۰ نفر در کنکور در رشته های مختلف پنج گانه به دانشگاهها راه یافتند که موجب مسرت و خوشحالی است.

وی گفت: در کنکور امسال یک نفر رتبه زیر ۱۰۰ داشیم و ۱۱ نفررتبه زیر هزار و ۴۸ نفر نیز حائز رتبه زیر ۳ هزار شدند.

ثلاثی همچنین با اشاره به نزدیک بودن فصل بهار و مسافرت بر اماده سازی مدارس برای اسکان مسافران تاکید کرد و خواهان تهیه ملزومات لازم برای مدارس برای اسکان مسافران شد.

وی ادامه داد: عدم وجود اردوگاه موجب کندی انجام برخی از کارها شده است که امیدواریم با رایزنی های مسئولان و ارائه زمین مناسب در این رابطه با ساخت اردوگاه دانش آموزی مشکلات اسکان دانش آموزان و فرهنگیان تا حدودی رفع شود.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر وجود اردوگاه را موجب ایجاد نشاط و سرزندگی و تمرین مهارتهای زندگی دانست که با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل شهرستان  و وجود ۲۵ هزار دانش اموز و اینکه جزء ۵ شهر اول استان از نظر تعداد دانش آموز هستیم باید بیش از گذشته مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

مهر

 

/انتهای خبر

 

 

 

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو