کد خبر: 8197

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۶/۲۴ - ۹:۳۹

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران :

طرح ترافیکی ویژه مدارس در مازندران اجرا می شود

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از اجرای طرح ترافیکی ویژه مدارس از ۲۷ شهریور تا ۱۵ مهرماه در این استان خبر داد.

تیتر ۳: سرهنگ مهدی باقری عصر سه شنبه با خبرنگاران افزود: با توجه به حجم گسترده ترافیک در استان در روزهای پایانی تعطیلات تابستانی و شروع مدارس ، این طرح به منظور ارتقای ایمنی، انضباط ترافیکی و امنیت تردد دانش آموزان و دانشجویان از ۲۷ شهریور ماه در استان آغاز می شود.

وی افزود:  اجرای این طرح که با هدف فراهم کردن محیطی امن، توأم با آرامش برای دانش آموزان در مسیر تردد روزانه به اجرا در خواهد آمد ، تا ۱۵مهرماه ادامه دارد.

سرهنگ باقری با تاکید بر استفاده از رانندگانی که قبلا صلاحیت آنان به تائید راهنمایی و رانندگی رسیده است خاطرنشان کرد: از فعالیت خودروهایی که از لحاظ فنی و تجهیزات ایمنی فاقد کیفیت مناسب باشند در امر سرویس مدارس ، برابر مقررات جلوگیری خواهد شد.

باقری با بیان این که از تردد خودروها در داخل محدوده های شهری ، به ویژه اطراف مراکز آموزشی و مدارس جلوگیری خواهد شد ، تصریح کرد : هرگونه فعالیت های عمرانی و ساخت و ساز در معابر و خیابان های اصلی در هفته های اول و دوم مهرماه به منظور تسهیل در امر عبور و مرور و جلوگیری از راه بندان و ایجاد گره های ترافیکی ، با هماهنگی دستگاه های ذیربط و عوامل انتظامی باید انجام شود .

رئیس راهنمایی و رانندگی مازندران همچنین با اشاره به ادامه اجرای این طرح ، در مهرماه گفت: تامین ایمنی تردد دانش آموزان به ویژه در مقاطع ابتدایی و راهنمایی ،پوشش ترافیکی مدارس در حاشیه شهرها و معابر بیرون شهر، آشنا کردن دانش آموزان با علائم راهنمایی و رانندگی و اصول اولیه ایمنی عبور و مرور با همکاری و مشارکت مدیران مدارس و اولیای دانش آموزان از دیگر اهداف راهور استان در این طرح به شمار می رود./مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو