کد خبر: 20129

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۹:۰۱

رئیس مجمع نمایندگان مازندران مطرح کرد:

ضعف زیرساخت های امداد و نجات در مازندران

تیتر 3 » رئیس مجمع نمایندگان مازندران گفت: مازندران با ضعف زیرساخت ها و کمبود امکانات امداد و نجات مواجه است.

امداد و نجات

به گزارش تیتر ۳ » محمد دامادی در گفتگویی با اشاره به حادثه تلخ پلاسکو، ضمن بیان نگرانی از ضعف زیرساخت‌ها و کمبود امکانات امداد و نجات عنوان کرد: استان مازندران طی سال‌های اخیر با حوادث طبیعی متعددی روبه‌رو بوده که به دلیل ضعف زیرساخت‌ها و کمبود امکانات امداد و نجات مشکلات عدیده‌ای را متوجه مردم ساخت. به همین دلیل مجمع نمایندگان استان نگرانی‌ها و تذکرات خویش را طی چند نوبت به دولت و نهادهای ذی‌ربط منعکس کرده و خواستار اهتمام بیش‌ازپیش وزارت خانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی به اصلاح زیرساخت‌ها و تأمین تجهیزات امدادی شده است.

وی اظهار داشت: ازاین‌رو مجمع نمایندگان استان مازندران مجدداً ومجدانه از دولت انتظار دارد برای پیشگیری و ایمن‌سازی اماکن و تأسیسات از آسیب‌پذیری و همچنین بروز رسانی تجهیزات مراکز امداد و نجات حداکثر اهتمام را داشته باشد.

وی تصریح کرد: بازتعریف وظایف و چابک سازی نهادهای امدادرسان، آموزش فراگیر آحاد جامعه اهتمام به مقوله بیمه و نظارت دقیق برساخت و ساز و اجرای مقررات سخت‌گیرانه در مواجه با عوامل حادثه‌ساز مورد تأکید است.

رئیس مجمع نمایندگان مازندران در مجلس شورای اسلامی به توان تأمین مرکبات در شب عید توسط باغداران استان و عدم نیاز به واردات محصولات کشاورزی به‌ویژه در شب عید اشاره کرد و گفت: اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی استان مازندران به‌عنوان پارلمان بخش خصوصی و بازوی توانمند اقتصاد استان معتقد است علیرغم آسیب بخشی از محصولات باغی مازندران به دلیل برف آذرماه، اما به دلیل تولید کافی و برداشت قبل از سرمازدگی که در انبارها نگهداری می‌شود نیاز به واردات نیست و کیوی و مرکبات موجود در استان نیاز داخلی و به‌ویژه شب عید را تأمین می کند.

دامادی ادامه داد: ازاین‌رو وفق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و باهدف حمایت از کشاورزان و تولید داخلی خواهشمند است دغدغه کشاورزان و تجار داخلی را جدی بگیرید و ترتیبی اتخاذ تا در راستای تنظیم بازار از تولیدات داخلی استفاده شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان مازندران گفت: به‌منظور بررسی پاره‌ای از مسائل استان، لزوم ایمنی و بروز رسانی تجهیزات مراکز امداد و نجات و نیز لزوم حمایت از کشاورزان و باغداران، طی نامه‌ای از استاندار مازندران، وزیر کشور و معاون اول رئیس‌جمهور خواستار توضیح شد./مهر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو