کد خبر: 73506

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ - ۲۱:۳۱

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران مطرح کرد:

ضرورت زمینه سازی جهت دیدن آثار تاریخی برای دانش آموزان

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران گفت: باید زمینه سازی جهت دیدن آثار تاریخی برای دانش آموزان صورت پذیرد.

به گزارش تیتر ۳ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اموزش و پرورش استان مازندران، اسفندیار نظری در گردهمایی سرگروه های استانی درس تاریخ که در اردوگاه بادله ساری برگزار شد، روح سند تحول بنیادین را تربیت دانست و اظهار کرد: هدف سند تحول بنیادین تبدیل نظام آموزشی به نظام فرهنگی است.

 

وی با بیان اینکه گروه های آموزشی قلب تپنده آموزش و پرورش هستند، گفت: امروزه چالش آموزش و نگهداری آن آموزش و پرورش کشور ما را تهدید می کند و گروه های آموزشی نقش ویژه ای در کاهش مشکلات دارند.

 

نظری تاریخ را سرگذشت زندگی بشر دانست و افزود: علمی بودن، نقش آن در زندگی بشر، عبرت آموزی و یادآوری گذشته سبب اهمیت تاریخ شده است.

 

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اینکه کلاس های درس تاریخ سبب تشویق دانش آموزان به تحقیق و بررسی آن شود، تصریح کرد: دانش آموزان باید آثار تاریخی را از نزدیک ببینند تا با اسطوره های ایرانی و اثار باستانی آشنا شوند.

 

وی با بیان اینکه برای نابودی یک ملت باید خانواده، نظام آموزشی و اسطوره های آن را نابود کرد، افزود: ملت ها به دلیل هویت تاریخی دوام پیدا کردند و امروز در دنیا مطرح هستند.

 

نظری به تشکیل گروه های آموزشی اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل این گروه ها ضمن ایجاد ارتباط سازنده بین دبیران، زمینه را برای استفاده از تجارب علمی در روش تدریس و کاربرد وسایل سمعی و بصری فراهم می کند.

 

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران تاریخ را سرگذشت بشر دانست و ابراز کرد: تاریخ همانند چراغی است که برای آینده ما را به عمل وادار می کند و حس تاریخی لازمه بقا ملت ها بشمار می آید.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو