کد خبر: 8883

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۷/۰۵ - ۸:۴۴

به مناسبت هفته دفاع مقدس

صعود تیم کوهنوردی شهرستان نور به قله دماوند

سرپرست گروه کوهنوردی سپندارمذ شهرستان نور از صعود تیم پنج نفره گروه کوهنوردی سپندارمذ به قله دماوند به مناسبت هفته دفاع مقدس و یادبود شهدای حادثه منا خبر داد.

کوهنوردی نور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تیتر ۳، قاسم محمدی‌فرد  اظهار کرد: به مناسبت هفته دفاع مقدس و یادبود شهدای حادثه منا گروه کوهنوردی سپندارمذ به تعداد پنج نفر از کوهنوردان منتخب این گروه به قله ۵ هزار و ۶۷۱ متری دماوند صعود کردند.

وی افزود: این گروه پس از حرکت از شهرستان نور و رسیدن به کمپ پلور و پس از استراحت موقت، حرکت خود را به سمت بارگاه سوم دماوند به ارتفاع ۴ هزار و ۲۰۰ متری آغاز کرد و پس از چهار ساعت کوله‌کشی در یک هوای آفتابی و سرد به بارگاه سوم رسیدند.

سرپرست گروه کوهنوردی سپندارمذ ادامه داد: کوهنوردان این گروه پس از استراحت صبح هنگام حرکت خود را به سمت قله دماوند در یک هوای سرد ( منفی ۱۷ درجه زیر صفر و سرعت ۶۰ کیلومتری باد) ادامه دادند و پس از ۶ ساعت کوهنوردی سنگین بر بلندای قله ۵ هزار و ۶۷۱ متری دماوند به افتخار شهدای حادثه منا و هفته دفاع مقدس سرود ملی سر دادند و با ذکر فاتحه یادشان را گرامی داشتند.

محمدی‌فرد اظهار کرد: گروه در یک نظم خاص بعد جمع‌آوری چادرها از مسیر قله به جمع‌آوری زباله‌های ریخته شده پرداختند و بعد از آن همگی افراد در صحت سلامت کامل به شهرستان نور بازگشتند.

سرپرست گروه کوهنوردی سپندارمذ اسامی تیم صعودکننده به قله دماوند را قاسم محمدی‌فرد(سرپرست گروه )، ناصر جهان‌آرا (راهنمای برنامه)، نیما رمضانی (مسؤول فنی)، داوود وجدانی (امداد و نجات) و محمود حسینی ایزده‌ای (عکاس) اعلام کرد.

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو