کد خبر: 2473

تاریخ انتشار: ۱۳۹۳/۰۱/۲۸ - ۴:۵۳

صد در صد فاضلاب های ساحلی به خزر می ریزند

شرق پرس: پروين فرشچي، با بيان اينكه هم‌اكنون 100 درصد فاضلاب‌هاي خانه‌هاي ساحلي بدون اينكه تصفيه شوند وارد درياي خزر مي‌شوند، اظهار داشت: ...

 

معاون سازمان محیط زیست با بیان اینکه ۱۰۰درصد فاضلاب خانه‌های ساحلی بدون تصفیه وارد دریای خزر می‌شود گفت: این امر موجب آلودگی میکروبی آبزیان شده و در زنجیره غذایی تاثیر گذاشته است.

شرق پرس: پروین فرشچی، با بیان اینکه هم‌اکنون ۱۰۰ درصد فاضلاب‌های خانه‌های ساحلی بدون اینکه تصفیه شوند وارد دریای خزر می‌شوند، اظهار داشت: در سال گذشته هیات وزیران وزارت نیرو را موظف به ایجاد تصفیه‌خانه در مناطق ساحلی کرد اما متاسفانه در این باره هیچ اقدام عملی را از سوی این وزارتخانه شاهد نبودیم.

معاون سازمان محیط زیست افزود: هیات وزیران وزارت نیرو را موظف کرده بود تا در شهرهای ساحلی که جمعیتی بیش از ۳۰ هزار نفر دارند تصفیه‌خانه‌های فاضلاب را ایجاد کند. وی بیان داشت در این باره سازمان محیط زیست پیگیری‌هایی را صورت داده به‌طوری که رییس سازمان محیط زیست نیز در این خصوص خواستار پیگیری وزارت نیرو بوده است.

وی از دست رفتن اکوسیستم‌ها را از جمله تبعات ورود فاضلاب‌های خانگی به دریای خزر عنوان کرد و بیان داشت البته در پی این مساله آب‌های ساحلی برای شنا کردن ارزش و اهمیت خود را از دست داده‌اند ضمن آنکه موجب شده تا جلبرگ‌ها نیز در این آب‌ها رشد قابل ملاحظه‌یی داشته باشند. فرشچی خاطرنشان کرد: بدون شک تداوم این مساله موجب آلودگی‌های میکروبی خواهد شد و تاثیر قابل ملاحظه‌یی در کاهش آبزیان خواهد داشت./فارس

 

/انتهای خبر

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو