کد خبر: 73317

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ - ۱۵:۳۱

مدیر کل ثبت اسناد و املاک خبرداد :

صدور بیش از ۸۹ هزار سند مالکیت کاداستری در نیمه نخست امسال در استان مازندران

مدیر کل ثبت اسناد و املاک از صدور 89 هزار و 211 برگ سند مالکیت حدنگاربا رشد یک درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل تا پایان شهریور ماه سال جاری خبرداد

به گزارش تیتر ۳ به نقل از روابط عمومی اداره کل ثبت اسناد و املاک، محمدحسن بهادر در چهارمین کمیته املاک و کاداستراین اداره کل با تبیین مزایای سند تک برگ از جمله نداشتن معارض و درج کروکی ملک گفت : بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ مورد از اسناد صادره مرتبط با اجرای آرای قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و ساختمانهای فاقد سند رسمی و ۴ هزار و ۳۰۰ سند نیز در ارتباط با قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن برای املاک داخل حریم روستاهای بالای ۲۰ خانوار و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر گردیده است.

 

مدیر کل ثبت اسناد و املاک افزود: از ۸۹ هزار سند صادره قریب ۶۰ هزار و ۵۰۰برگ آن سند صادره جدید کاداستری و ۸ هزار و ۴۰۰مورد آن در اجرای طرح فراخوان و بقیه نیز در اجرای طرح تعویض اسناد انتقال موضوع بخشنامه صادره سال ۹۰ بوده است.

 

این مسئول در ادامه از رشد ۷ درصدی پاسخ به استعلام و اعلام وضعیت املاک ثبت شده و جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و تصریح کرد: در این مدت به قریب ۶۶ هزار و۵۰۰ مورد استعلام پاسخ داده شد که بیشترین آن حسب استعلام دفاتر اسناد رسمی و مراجع قضائی بوده که بیش از ۵۴ هزار و ۷۰۰مورد آن به طور مکانیزه و مجموعا ۹۷ درصد از پاسخ به استعلامات کمتر از دو روز تهیه و ارسال گردیده است.

 

محمد حسن بهادر همچنین اضافه کرد: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۳ هزار ملک حسب دستور مقامات قضائی و سایر مراجع ذی صلاح بازداشت و از نزدیک به ۸ هزار ملک نیز رفع بازداشت به عمل آمده که نسبت به ۶ ماهه اول سال ۹۵ بیش از ۱۴ درصد رشد داشته است .

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک در پایان از انجام ۱۷ هزار و ۵۰۰ عملیات ثبتی شامل تقاضای ثبت ،تفکیک، افراز ، تجمیع و تحدید حدود تا پایان شهریور خبر دادو خاطرنشان نمود: در این مدت از یک هزار و ۵۰۰ ملک تقاضای ثبت به عمل آمده که نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش ۱۳ درصدی داشته و این کاهش طبیعتا نشان از مستند سازی و سند دار بودن املاک اشخاص دانست.

 

گفتنی است صدور ۳۰۴ مورد سند مالکیت مسکن مهر و ۳۷۲ املاک موقوفه و ۸۱۳ سند برای دستگاه اجرایی از دیگر اقدامات واحدهای ثبتی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان مازندران در نیمه ابتدائی سال جاری بوده است .

ارسال دیدگاه

کد امنیتی *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو