کد خبر: 73970

تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۷/۲۹ - ۱۲:۰۷

عدم کسب جایگاه مازندران در میان سه اداره کل برتر سطح یک کشور

شوک وزارت ورزش و جوانان به مازندران

اختصاصی تیتر 3/ غزانی:  سال ۹۶ شد برگی از خاطره اما رویش را طلاکوب کردیم؛ بهترین سال ورزش همه ادوار مازندران.....   هنگامی که این جمله ...

اختصاصی تیتر ۳/ غزانی:  سال ۹۶ شد برگی از خاطره اما رویش را طلاکوب کردیم؛ بهترین سال ورزش همه ادوار مازندران…..

 

هنگامی که این جمله در ویژه نامه عملکرد اداره کل ورزش و جوانان نقش بست، هنگامی که در جاکارتا مازنی ها خوش درخشیدند، هنگامی که اکثرهیاتهای ورزشی چه در سال ۹۶ و چه ۳ ماهه اول  ۹۷ یک به یک خود را جز سه هیات برتر کشور معرفی کردند ، هنگامی که حوزه ورزش همگانی مازندران خود را جز برترین های کشور دانست، تمام حدس و گمان ها بر این شد که اداره کل ورزش  مازندران یکی از برترین ادارت کل ورزش و جوانان در کشور خواهد شد.

 

اما همانطور که نتایج ورزشی می تواند غیر منتظره و اعجاب انگیز شود ، رتبه بندی اخیر وزارت ورزش و جوانان در گردهمایی ستادی  و استانی  از ادارت کل ورزش و جوانان استان ها  نتیجه ای شوک آور رقم زد.

 

مازندران در میان سه اداره کل برتر سطح یک کشور موفق به کسب رتبه هیچم شد!! اما چه شده است استانی که به تنهایی اعتبار ورزش کشور بود این چنین مورد تحقیر واقع شده است؟!!

 

آنچه می تواند حدس و گمان در این راستا باشد قطعا به منابع انسانی و پتانسیل قهرمانی ربطی ندارد . چه بسا که جامعه آماری مازندران چه در بعد مدال آوری و چه در سطح همگانی نشان می دهد مازندران ظرفیت انسانی بالایی از این لحاظ دارد اما قطعا از بعد زیرساختی، رشد پروژه های عمرانی ورزشی، روند پیشرفت پروژه های در حال ساخت ورزشی، کمبود فضاها و کاهش سرانه ورزشی،جذب منابع و اعتبارات دولتی و غیر دولتی همچنین استعدادیابی  ضعف های زیادی وجود دارد که از نگاه وزارت ورزش و جوانان دور نمانده است.

 

اینک انتظار می رود مدیر کل ورزش و جوانان مازندران به عنوان  نفر اول ورزش استان با جدیت بیشتری عقب ماندگی های کمی و کیفی ورزش  استان را به هرنحو ممکن دنبال نماید تا مازندران به جایگاه اصلی خود در کشور بازگردد.

دیدگاه بسته شده است.

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو